Bankalar kredi kampanyaları ile oldukça cazip seçenekler sunarken 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına izin verilmesi ile beraber aylık ödeme tutarları da oldukça düşük seviyelere çekilmektedir.

Artık günde 10 liraya kredi veren banka sayısı oldukça artarken yüksek tutarlı kredilerde ise düşük kredi faiz oranları dikkat çekmektedir.

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 

Daha düşük aylık taksit tutarları ile kredi kullanmak isteyen kişiler 48 ay vadeli kredi kullanımını tercih ederken ihtiyaç kredisi paketlerinde en uzun vade sınırlaması için zaten 48 ay sınırı uygulanmaktadır.

Yani 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımı ne yazık ki mümkün değildir. Yapılan açıklamanın ardından ihtiyaç kredisi veren tüm bankalar aynı zamanda 48 ay vadeli kredi veren bankalar statüsünde bulunmaktadır.

Kolay Kredi Veren Bankalar 

Bazı bankalar çok daha zor kredi onayı verirken bazı bankalar ise düşük kredi notuna kredi onayı dahi verebilmektedir. Burada belirleyici olan etken kredi notu ortalamasının yanı sıra bankanın kredi kullandırım oranıdır.

Çünkü az kredi kullandıran bankalar bu miktarı arttırmak için daha kolay kredi verirken yine yüksek kredi faiz oranları uygulayan bankalar da daha fazla para kazanmak için riskli kredileri dahi onaylayabilmektedir. Ancak kredi notuna göre kredi faiz oranı uygulayan bankalar da bulunmakta olup yüksek kredi notu ortalaması olan kişiler artık düşük ihtiyaç kredisi faiz oranları ile diğer kişilere oranla daha avantajlı koşullarda kredi kullanım hakkı kazanmaktadır.