Güldüren Yarınlar Bireysel Emeklilik Planı Nasıl Yapılır?

Güldüren Yarınlar Bireysel Emeklilik Planı, Ziraat Emeklilik tarafından oluşturulan bir emeklilik planıdır. Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) kapsamında oluşturulan bu emeklilik planı sayesinde çok kolay bir şekilde emekli olmanız mümkündür. 

Ziraat Emeklilik, herkesin emeklilik hayâlleri kurmasını sağlayan Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) kapsamında Güldüren Yarınlar Bireysel Emeklilik Planını sunuyor. Siz de kolayca emekli olmak istiyorsanız Güldüren Yarınlar Bireysel Emeklilik Planından yararlanabilirsiniz. “Sizin için mutlu bir gelecek planladık.” sloganıyla duyurulan Güldüren Yarınlar Bireysel Emeklilik Planı size mutlu bir emeklilik dönemi vadediyor. Bunun için de şimdiden biriktirmeye başlamanızı öneriyor.

Güldüren Yarınlar Bireysel Emeklilik Planı Primleri

Güldüren Yarınlar Bireysel Emeklilik Planı yapmak istiyorsanız ödemeniz gereken prim tutarı yüksek değildir. Ayda en az 102 TL ödeyerek emeklilik planınızı yapabilirsiniz. Ayrıca her ay ödemek istediğiniz katkı payı tutarını kendiniz belirleyebilirsiniz. Ödeyebileceğiniz en yüksek tutarı kendiniz belirleyerek her ay buna göre ödemeler yapabilirsiniz. Katkı paylarınızı düzenli olarak ödemeniz durumunda tam planladığınız dönemde emekli olabilir, geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz.

Güldüren Yarınlar Bireysel Emeklilik Planı kapsamında ödemeniz gereken giriş aidatı peşin ve çıkışa ertelemeli olarak alınmaktadır. Güldüren Yarınlar Bireysel Emeklilik Planını oluşturduğunuz yıl ilk altı ayda alınacak tutar 1.777,50 TL olarak belirlenmiştir. Ancak emeklilik planı sözleşmenizi aktarımla yaptıysanız giriş aidatı ödemezsiniz.

Güldüren Yarınlar Bireysel Emeklilik Planı Koşulları

Çıkışa ertelenmiş giriş aidatı söz konusu emeklilik planından çıkmanız durumunda alınmaktadır. Sistemde sözleşmeniz 5 yılını doldurmadıysa  sözleşmede yer alan koşullara göre bir uygulama yapılır ve buna göre çıkış aidatınız yani ertelenmiş giriş aidatı tutarı sizin birikiminizden düşülerek alınır. Eğer emeklilik sözleşmesi 10. yılını doldurmuşsa, ölüm ve maluliyet gerekçeleriyle ya da emeklilik hakkının kullanılmasıyla sistemden çıkan kişilerden ertelenmiş giriş aidatı tahsil edilmemektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Banka Borcundan Gelen İcra Durdurulabilir Mi?

Güldüren Yarınlar Bireysel Emeklilik Planından yararlanmak isterseniz devlet katkısından yaralanabileceğinizi bilmelisiniz. Emeklilik planınız kapsamında katkı payını yatırdığınız zaman devlet hesabınıza yatırdığınız tutarın yüzde 25’i kadar katkı yapmaktadır.

Katkı payınızı yatırmanız için şubeye gitmeniz gerekmez. Kredi kartınızdan ya da banka hesabınızdan emeklilik planınıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Güldüren Yarınlar Bireysel Emeklilik Planınınızı oluşturmak için Ziraat Bankası şubelerinden birini ziyaret ederek burada bulunan birikim uzmanlarında bilgi alabilir, planınızı oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.