Günümüzde internet üzerinde para kazanma yolları çok gelişti. Artık insanlar evlerinden oturdukları yerden para kazanabilmektedir. Peki, bu işlemi Google üzerinden nasıl yaparız. Son zamanların en popüler uygulaması olan Google Admob bizlere bu işi daha kolay hale getirmekte. Kişilerin aklına gelen soru ise şudur: Google admob ile para kazanmak nedir? Bu sorunun cevabı aslında düşündüğümüzden daha kolay. Cevap ise şöyle: yapılan bazı işler için pazarlama yapılarak alınan ücret.

Google Admob Nedir?

Google tarafından geliştirilen ve bazı mobil uygulamalar üzerinden video formatında reklam yayınlayarak para kazanmayı kolaylaştıran platformdur. Admob platformu android ve IOS uygulama indirme merkezlerinde uygulama geliştirip pazarlayan insanlar için ek gelir sağlamaktadır.

Google Admob ile Nasıl Para Kazanılır?

Günümüzde popülerleşen ve giderek yayılan internet üzerinden para kazanma artık Google üzerinde de mevcut. Google tanıttığı admob ile kişilere pazarlama ve ürettikleri uygulamalar için gelirler sağlamakta. Peki, admod ile nasıl para kazanılır?

Bu sorunun cevabını şöyle verebiliriz:

  • İlk olarak Google üzerinden admob hesabı oluşturmalısınız.
  • Kendi geliştirdiğiniz bir uygulama üzerinden admob platformunu etkinleştirmelisiniz.
  • Bir kişi belirli uygulama marketlerinden uygulamanızı indirdiğinde karşısına çıkan reklamlar sayesinde size gelir sağlanır.
  • Eğer uygulamaya sahip değilseniz yirmi beş dolar ödeyerek uygulama marketlerine uygulamanızı yükleyebilir ve uygulamanızı satabilirsiniz.

Nasıl Uygulama Geliştirilir?

  • Yapmak istediğiniz işi belirleyin.
  • Etrafınızdaki kişi veya hedef kitle grubunuz ile beyin fırtınası yapın.
  • Uygulama altyapısına karar verin ve geliştirin.
  • Uygulamayı gereken kişi ve hedef kitlenize göre geliştirin.
  • Geliştirdiğiniz uygulamayı en iyi hale gelene kadar test edin.

Google Admob Güvenli Mi?

Günümüzde daha popüler hale gelen internet üzerinden para kazanma olayı yazılım işiyle uğraşan kişiler için çok büyük şanslar doğurmuştur. Yazılım işleriyle uğraşanlar kendi uygulamalarını geliştirerek Google üzerinden para kazanabilirler. Peki, Google admob güveli mi? Bu sorunun cevabı kesinlikle evet olacaktır çünkü Google size kendi ürünlerinizi tanıtıp onlar için sizi desteklemektedir.

Google admob günümüz uygulama geliştiricileri için çok iyi ve güvenli bir kapı açarak uygulama geliştiricileri için güzel kapılar aralamış ve onları desteklemiştir. Google admob için hesabınızı kurduktan sonra uygulamanız için rahatlıkla verileri kontrol edebileceğiniz bir platform olmuştur.