Girişimcilere Devlet Desteği 2016

Borsa Ne İşe Yarar?

Bir ülkenin gücü ve sürekliliği kendi kendine yetebilmesine yani üretim gücüne bağlıdır. Bu nedenle devlet sürekli olarak hibe kredi desteği sağlayarak KOBİ olarak bilinen küçük ve orta ölçekli işletmeler ile üretim hayatına atılmak isteyen genç girişimcilere kredi desteği sağlamaktadır.

Son yıllarda Türk ekonomisinin güçlenmesine paralel olarak özellikle de genç girişimci kredisi olarak adlandırılan girişimcilere devlet desteği büyük oranda arttırılmıştır. Girişimcilere devlet desteği 2016 senesi devlet bütçesi içerisinde yer alan son derece önemli bir kalemdir. Gerek kamu bankaları gerekse de özel bankalar aracılığı ile aktarılan girişimci kredisi paketlerinin yanı sıra aynı zamanda KOSGEB destek kredileri ile de çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir.

Başta yeni mezunlara devlet kredisi paketleri olmak üzere gençlerin desteklenmesi, nitelikli iş gücünün üretime katılması amacı ile girişimcilere destek kredisi verilmesi çok önemlidir. Aynı sistem üzerinden ev hanımlarına kredi desteği de verilmekte, ev hanımlarının üretim güçlerinin de ekonomiye yansıtılması amaçlanmaktadır. Devlet destekli girişimci kredisi verilmesinin en önemli amacı ülkenin işsizlik rakamlarının düşürülmesidir. İşsizliğin azaltılması ve ülke içindeki nakit para dolaşımının arttırılması o ülkenin ekonomik verisini gösteren en önemli göstergeler arasında yer almakta olup bu amaçla desteklenmesi de çok önemlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Memura Faizsiz Kredi Veren Bankalar

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.