Yatırım yapmak istiyorum diyen kişilerin bu yatırımlarından elde edecekleri gelir aslında seçtikleri yatırım aracına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Doğru yatırım aracı yüksek getiri anlamına geldiği için yatırımcılar için en önemlisi yatırım aracının doğru şekilde seçildiğinden emin olunmasıdır.

En Karlı Yatırım Hangisi 

Yatırım araçlarının farklı getirileri olduğu gibi her yatırım aracının da performansı değişiklik göstermektedir. Bu nedenle en karlı yatırım araçları listesi sürekli olarak değişir. Burada yatırımcının beklentilerini belirlemesi ve bu beklentilere uygun olan yatırımları tercih etmesi önemlidir. Örneğin uzun vadeli yatırım yapmak isteyen bir yatırımcının altın yatırımı yapması önerilirken kısa vadeli yatırım yapmak isteyen kişilerin altına yatırım yaparak zarara uğrama riski son derece yüksektir.

Altın Yatırımı 

Altın Yatırımı

Altın Yatırımı 

Tüm dünayada olduğu gibi ülkemizde de en güvenilir yatırım araçları arasında görülen altına yatırım yapmak pek çok kişinin tercihidir. Bunun en önemli iki nedeni hem yatırımın borsaya yatırım yapmak gibi uzmanlık istememesi hem de uzun vadede mutlaka kazandıran performansa sahip olmasıdır.

 Ancak altına yatırım yapmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka işçilik girmeyen altın türlerini tercih etmeleri ve asla kısa vadeli yatırım aracı olarak kullanmamaları gerekir. Artık 24 ayar gram altın tercih edilmekte olup ziynet altın türleri ise işçilik alındığı için zarara neden olduklarından dolayı asla yatırım aracı olarak alınmamalıdır.