Geri Ödemesiz Hibe Nasıl Alınır?

Borsa Ne İşe Yarar?

Günümüzde kullandırılan farklı pek çok kredi paketi bulunmakta olup hibe kredi paketleri de bunların arasında yer almaktadır. Hibe krediler adından da anlaşılacağı üzere geri ödemesiz olarak kullandırılan kredilerdir. Bu kredi paketlerinin kullandırım amaçları ise genelde ekonominin desteklenmesi, yeni iş yerlerinin açılmasının teşvik edilmesi ve olan iş yerlerinin büyütülmesini sağlamaktır. Yine hayvancılık teşvikleri içinde hibe hayvancılık kredileri kullandırılmaktadır.

KOSGEB Hibe Destekleri 

Hibe kredi denildiğinde akla ilk gelen kredi paketlerine ev sahipliği yapan KOSGEB hibe kredi paketleri ile öne çıkmaktadır. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi amacı ile kullandırılan KOSGEB hibeleri dönemsel olarak kullandırılmakta olup bu kredilerin alınabilmesi için mutlaka KOSGEB veri tabanı üzerinden kayıt yapılması zorunludur. Yine KOSGEB hibe alanlar mutlaka düzenlenen eğitim programlarına katılmakla yükümlüdür. Bu eğitim programlarının amacı krediyi kullanan kişi ya da işletmelerin başarıya ulaşmalarını sağlamaktır.

Avrupa Birliği Hibe Projeleri Nedir?

AB hibe projeleri ile farklı alanlarda son derece yüksek hibe kredi desteği vermektedir. Özellikle de ev hanımlarına kredi kullandırılması konusunda projelere ev sahipliği yapan AB hibeleri ile ev hanımlarının çalışma hayatına atılması amaçlanmaktadır. Bu kredileri kullanmak isteyen kişilerin AB hibe danışmanlık hizmetleri almaları ve AB hibe yönetmeliği hakkında detaylı bilgi edinmeleri çok önemlidir. Çünkü sınırlı miktardaki hibe kredi desteği için yüksek sayıda başvuru olması kredi onayının alınmasını zorlaştırmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   2018 Yılında En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.