Gelirini Belgeleyemeyen Kredi Nedir?

Gelirini belgeleyemeyen kredi gelirini belgeleyemeyen müşteriler için bankalar tarafından oluşturulmuş bir kredi türüdür. Bu kredi türü, gelirini belgeleyemeyen kişilerin de bankadan kredi almasını sağlar. Gelirini belgeleyemeyen kredi hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için yazımızı okuyun.

Gelirini belgeleyemeyen kredi sigortası ve düzenli maaşı olmayan kişiler için bankalar tarafından oluşturulmuş bir kredi türüdür. Bu kredi sayesinde serbest çalışan kişiler ya da evden ev-ofis çalışan kişiler de kredi alabilmektedir. Eğer sigortasız çalışıyorsanız ve maaş bordronuzu bankaya ibraz edemiyorsanız bankalardan bu krediyi almak için kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Gelir Belgesi Olmayan Müşterilere Kredi

Gelirini belgeleyemeyen kredi en çok serbest çalışan yani freelance çalışan kişilerin işine yaramıştır. Freelance serbest çalışma ve freelancer serbest çalışan kişi anlamına gelmektedir. Bu şekilde çalışan kişilerin sayısı son yıllarda çok artmıştır. Bankalar bu kişilerin de kredi almasını sağlamak ve bankalarının müşterisi olmalarının önünü açmak için serbest çalışanlara özel kredi türünü çıkarmışlardır.

Sadece bilgisayar başında çalışan kişiler değil evden çalışarak evine ek gelir sağlayan ev hanımları da bu krediden yararlanabilmektedirler. Evden pasta ve yemek yaparak satan ya da internetten kendi yaptığı ürünleri satan ev hanımlar da bu kategoriye girmektedir.

Gelirini Belgeleyemeyen Kredi Nasıl Alınır?

Son yıllarda internetten satış yapılmasını sağlayan websitelerinin sayısının artmasıyla artı herkesi kendi ürünlerini satışa sunmaktadır. Üstelik bu satışlar Facebook’tan bile yapılabilmektedir. Ancak Ev hanımları örgü ve takı işlerini satmaktadır. Ancak bu gelirlerini belgeleyebilmeleri mümkün değildir.

Evde bilgisayar başında çalışan web developerlar, uygulama geliştiricileri, yazarlar, editörler, grafikerler, tasarımcılar ve daha çok sayıda mesleği icra eden kişiler de gelirlerini belgeleyememektedirler. Üstelik bu kişiler sigortasız çalışmaktadırlar. Ayrıca serbest çalışanlar aylık gelirleri düzensiz olduğu için ellerine geçen gelir aralığını da bankaya söyleyememektedirler. Bankalar bu yüzden serbest çalışanlardan maaş bordrosu yerine düzenli olarak ödedikleri faturaları ve kredi kartı ekstrelerini istemektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   TEB SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelirini belgeleyemeyen kredi almak istiyorsanız bankaya faturalarınızı düzenli ödediğinizi gösteren belgeleri ibraz etmeniz zorunludur. Ayrıca kredi kartınız varsa ekstre borçlarınızı da düzenli ödediğinizi göstermelisiniz. Böylece sigortanız ve maaş bordronuz olmasa da gelirini belgeleyemeyen kredi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.