Herhangi bir bankaya kredi başvurusu yapmak istediğinizde; başvuru kısmında TC kimlik numarasından sonra karşınıza ilk çıkan; maaşınız, mesleğiniz gibi sorulardır. Özel sektör ya da kamuda çalışanlar için, maaşları zaten bankadan yattığı için gelirlerini kolaylıkla belirtebilirler. Ancak bir de “gelirini belgeleyemeyen” grup vardır.

Freelance çalışanlar, sezonluk çalışanlar ya da günlük işlerde çalışanlar için kredi çekmek oldukça zordur. Ne kadar maaş aldığınızı, kredi başvurusu sayfasında belirtseniz bile gerçek anlamda gelirinizi belgeleyemediğiniz için başvurunuz büyük ihtimalle reddedilecektir. Ancak bankalar, belli bir miktara kadar olan ihtiyaç kredisi ihtiyaçlarınız için, gelirini belgeleyemeyen kredi seçenekleri sunmaktadır. Peki, bu kişiler nasıl kredi alabilirler?

Bu noktada devreye kredi notunuz giriyor. Kredi kartı kullanıyor, ödemelerinizi düzenli yapıyor, adınıza kayıtlı faturaları düzenli ödüyorsanız doğal olarak kredi notunuz da yüksektir. Bu durumda gelirini belgeleyemeseniz bile, kredi notunuz 1400 ve üzeriyse, birçok bankadan rahatlıkla ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Peki, hangi bankalar gelirini belgeleyemeyen kredi seçenekleri sunuyor?

Denizbank İhtiyaç Kredisi

10.000 TL’ye kadar olan ihtiyaç kredileriniz için, 36 aya kadar kefilsiz, gelir belgesiz kredi alabilirsiniz. %1,48 faiz oranları ve aylık 393 TL’den başlayan ödeme seçenekleri ile siz de nakit ihtiyaçlarınızı Denizbank şubelerinden karşılayabilirsiniz. Bu krediye başvurmak için Denizbank internet adresinden; bankacılık;bireysel bankacılık; bireysel krediler; ihtiyaç kredileri; webde kredi başvurusu bölümünden TC Kimlik numaranız ve Cep telefonunuz ile başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi cevabınız, 5 dakika içinde cebinize SMS ile gelir.

Finansbank İhtiyaç Kredisi 

%1,22 tanışma faizi ile kredi ihtiyaçlarınıza yanıt veren Finansbank da gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Şubeye gitmenize gerek kalmadan, 36 aya varan vade seçenekleri ile kullanabileceğiniz online kredi başvurunuzu webden ya da cepten yapabilirsiniz. Üstelik başvurularınızı artık haftasonu yapıp, onaylanan kredinizi haftasonu kullanmaya başlayabilirsiniz. 20.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için, aylık 460 TL’den başlayan ödeme seçenekleri ile kredi kullanabilirsiniz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi

Başvurması hızlı, onaylanması hızlı kredi fırsatı sunan İş Bankası, 15.000 TL’ye varan nakit ihtiyaçlarınız için hızlı kredi veriyor. Şubeye gitmenize gerek kalmadan, haftanın 7 günü 24 saat başvuruda bulunabilirsiniz. 36 aya varan vade seçenekleri ve %1,40’tan başlayan faiz oranları ile siz de İş Bankası’ndan gelir belgesiz hızlı kredi kullanabilirsiniz.  Aylık 372 TL’den başlayan uygun ödeme seçenekleri ile kredi sahibi olmak için İş Bankası adresinde; başvuru-kredilerim-hızlı kredi bölümünden başvuru yapabilirsiniz.

Halkbankası İhtiyaç Kredisi 

Tatil, sağlık, mobilya, eğitim… Tüm ihtiyaçlarınız için gelir belgesiz kredi imkanı sunan Halkbank, aylık %1,67’den başlayan faiz oranları ve 368 TL’den başlayan ödeme seçenekleri ile 10.000 TL’ye kadar kredi veriyor. Dosya masraflı ve dosya masrafsız iki farklı kredi seçeneği ile ihtiyaçlarınızı ertelemeyin. Evlilik, acil nakit ihtiyaçları, eğitim masrafları ve çok daha fazlası için siz de Halkbankası ve diğer bankalardan kefilsiz, gelir belgesiz, hızlı kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.