Bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka bankaya kredi ödemesi teminatı olarak bir gelir sunması gerekmektedir. Düzenli geliri olmayan kişilerin bu nedenle kredi kullanma ihtimalleri son derece düşük ve kredi onayı almaları çok daha zordur. Bu durumda yapılabilecek belirli girişimler bulunmaktadır.

Maaş Yazısı İle Kredi 

Sigortasız çalışmak zorunda kalan binlerce insan bulunmakta olup bu insanların en çok zorlandıkları konular bankadan kredi almak ve kredi kartı kullanmaktır. Çünkü bu kişilerin gelir belgesi gözükmediği için banka tarafından başvuruları reddedilmektedir. Maaş yazısı ile kredi veren bankalar bulunmakta olup banka için önemli olan kredi kullanmak istiyorum diyen müşterisinin bunun ödemesinde kullanabileceği bir gelir sunmasıdır.

Çalışmayana Kredi 

Kesinlikle ama kesinlikle çalışmayana kredi verilmesi mümkün değildir. Kişinin çalışmadan kredi kullanabilmesi sadece bu kişinin kira geliri ya da faiz geliri gibi farklı düzenli gelire sahip olmaları durumunda mümkündür.

Aksi hiçbir durumda gelirsiz kredi başvurusu için bankalar onay vermeyecektir. Burada bankanın yürüttüğü mantık çalışmayan ve düzenli gelire sahip olmayan kişinin bir süre sonra düzenli ödemelerini yapabilecek para bulamayacak olmasıdır. Çünkü ödemenin yapılacağı standart bir kaynak yoktur.