Bankalar kar amacı güden ticari işletmeler arasında yer almakta olup bankadan kredi onayı almak isteyen kişiler; krediyi geri ödememe riskine karşı bankalar tarafından titizlikle incelenmektedir. Bankadan kredi kullanmak isteyen kişilerin sahip olmaları gereken bazı özel kriterler bulunmakta olup; aylık belgelenebilir gelire sahip olmaları bunlardan biridir. Ev hanımlarının böyle bir imkanı olmadığı için ev hanımlarına kredi veren bankalar kampanyalar düzenleme kararı almış ve ev hanımlarına nakit ihtiyaçları durumunda yardımcı olmayı amaçlamıştır.

Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi?

Bazı bankalar ev hanımlarının krediyi ödeyebileceklerine ikna olmaları halinde; kredi imkanı sunmaktadır. Evi olan, aracı ya da kefil gösterme imkanı olan ev hanımları kredi çekebilir. Fakat bu yine de kredinin kesin bir şekilde verileceği anlamına gelmez; banka bu tür kredilerde inisiyatif kullanmaktadır. Bankanın beklediği tek bir şartın dahi sağlanmaması kredinin verilmesine engel olabilir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Sizler için ev hanımlarına kredi veren bankalar ile ilgili bir araştırma yaptık ve bazı bankalardan kolay bir şekilde; ev hanımı olarak kredi çekmeniz mümkün.

 • CepteTeb
 • NKolay
 • Akbank
 • Yapı Kredi
 • İş Bankası
 • ING gibi bankalara başvuru yapabilirsiniz.

Bu bankaların online uygulamalarını kullanıyorsanız ya da hesabınız varsa; bu alanlardan başvuru gerçekleştirme imkanınız var. Krediniz bu sayede hızlı bir şekilde hesabınıza yatırılabilir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankaların Şartları Nelerdir?

Gelir belgesiz bir şekilde kredi vermek genel anlamda mümkün değil bu nedenle ev hanımı da olsanız gelirinizi bir şekilde kanıtlamanız gerekli.

 • Gelir belgesi,
 • Yasal takipte olmamak,
 • İdari takipte olmamak,
 • Kredi ödemelerinin aylık gelirinin yarısı kadar olması,
 • İpotek edilecek bir mal varsa bu konuda eş rızası gereklidir.

Gelir Belgesiz Kredi 

Bankalar tarafından dönemsel olarak düzenlenen gelir belgesiz kredi kampanyaları bir kavram karmaşası yaşanmasına neden olmaktadır. Bankalar tarafından düzenlenen bu kampanyada aslında söylenmek istenen gelir belgesi olmayanlara kredi verildiği değil sadece bu belgenin elden teslim edilmesine gerek olmadığıdır.

Çalışmayanlara kredi verilmediği için gelir belgesi olmadan kredi kullanılması da mümkün değildir. Bu nedenle ev hanımlarına kredi verilmesi konusunda bankalar son derece sert bir tutum sergilemektedir.

Çalışmayan Ev Hanımına Kredi 

Ev hanımları yaşadıkları maddi sorunları aşmak için ihtiyaç kredisi kullanmak istemektedir. Ancak çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar sadece teşvik kredisi kullandırmaktadır. Bu krediler ise ev hanımlarına çalışma imkanları sunulabilecek ve onları ekonomiye kazandıracak işyeri açma kredisi amaçlı kullandırılmaktadır. Yani nakit ihtiyaçları ya da acil para talepleri için maalesef ev hanımlarının kredi kullanmaları kesinlikle mümkün değildir.