Bu yazımızda sizlere ” Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar ” konusunu incelicez. Kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen kişilerden bankaların istedikleri bazı kriterler bulunmaktadır. Bunlardan ilki kişinin mutlaka gelir belgesinin bulunmasıdır. Burada kişilerin ikileme düşmelerine neden olan en önemli faktör bankaların düzenlemiş oldukları dönemsel kampanyalar ile gelir belgesiz kredi kartı vermesidir.

Ancak burada banka kredi kartı almak istiyorum diyen müşterisinden gelir belgesini getirmesini istememektedir. Çünkü Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulan ortak ekran üzerinden sadece kimlik numarası ile yapılan sorgulama ile sürekli güncellenen bu tip bilgilere bankalar çok kolay bir şekilde ulaşabilmektedir.

Yani gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar burada müşterilerine gelir belgesi olmadan da kredi kartı vermemekte sadece bu belgenin ibraz edilmesine gerek görmemektedir. Çalışmayana kredi kartı verilmeyeceği gibi bu nedenle üniversite öğrencilerine kredi kartı verilmesi konusunda da mutlak suretle aylık düzenli bir gelire sahip olmaları istenmektedir.