Bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilerden kredi başvuru evrakları olarak çeşitli belgeler istenmektedir. Bunlardan biride gelir belgesi adı verilen ve kişinin aylık sabit gelirini gösteren belgedir. Ancak bazı bankalar gelir belgesi olmadan kredi kullanımına izin vermektedir.

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar 

Teknik olarak kredi başvuru formu doldurmak isteyen kişilerin belirli şartları kesinlikle taşıması gerekmektedir. Bunlardan biride kişinin düzenli bir gelire sahip olması ve bu geliri gerekli belgelerle kanıtlayabilmesidir. Ancak bu durumda kredi onayı alınması mümkün olacaktır.

Bu nedenle çalışmayana kredi verilmesi kesinlikle söz konusu değildir. Gelir belgesiz kredi kampanyaları bu belgelerin yazılı olarak talep edilmediği kredi kampanyalarıdır. Bunun nedeni de bankanın zaten kredi notu sorgulaması yaparken aylık gelir bilginize sistem üzerinden ulaşabilmesidir.

Ev Hanımlarına Kredi 

Ev hanımlarının düzenli gelirleri bulunmadığı için bankalardan kredi kullanmaları ne yazık ki son derece zordur. Ev hanımlarına kredi veren bankalar bulunmadığı gibi ev hanımlarına kredi kartı onayı alınması da son derece zordur. Çalışmadan kredi çekmek isteyen kişilerin bankaya mutlaka kira geliri gibi farklı bir gelir sunması gerekir.