Garantili Gelecek Birikim Hesabı Nedir?

Garantili Gelecek Birikim Hesabı çocuğunuzun yarınlarını garanti altına almanızı sağlayan birikim hesabıdır. Garantili Gelecek Birikim Hesabı hakkında bilgi almak için yazımızı okuyun.

Garanti Bankası Garantili Gelecek hesabı ile çocuklarınızın yarınlarını garanti altına almanızı sağlıyor. Ebeveyn olarak çocuğunuza her türlü olanağı sağlayabileceğiniz bir gelecek vermek istiyorsanız bu hayâlinizi Garantili Gelecek Birikim Hesabı açtırarak ve çocuğunuz için şimdiden yatırım yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Garantili Gelecek Birikim Hesabı Ne İşe Yarar?

Garantili Gelecek Birikim Hesabı çocuğunuz için para biriktirmenizi ve daha sonra bu parayı çocuğunuzun harcamaları için kullanmanızı sağlar. Bu parayı çocuğunuzun eğitimi, genel ihtiyaçları ve benzeri harcamaları için kullanabilirsiniz. Garantili Gelecek Birikim Hesabı açtırdığınızda Garanti Bankası çocuğunuza akıllı kumbara hediye eder. Bu kumbara sayesinde çocuğunuz para biriktirme alışkanlığı kazanır.

Çocuğunuza henüz yaşı küçükken yatırım yapmanız çocuğunuzun ileriki yaşlarında karşısına çıkan harcamaları rahatça yapmanızı sağlar. Ayrıca çocuğunuza en iyi imkânları oluşturmanızı ve onun yaşam kalitesini artırmanızı sağlar. Bu nedenle bir birikim hesabı açarak bu hesaba azar azar da olsa para yatırmanız gelecek yıllarda çocuğunuza hem iyi eğitim olanakları sağlamanızın hem de ona pek çok açıdan kaliteli zamanlar vermenizin kaynağı olacaktır.

Garantili Gelecek Birikim Hesabı Garanti Bankası tarafından Garantili Gelecek programı kapsamında sunulmaktadır. Garantili Gelecek programı bünyesinde ayrıca Garantili Gelecek Sigortası da bulunmaktadır. İsterseniz Garantili Gelecek Birikim Hesabı açtırmanın yanı sıra çocuğunuza Garantili Gelecek Sigortası da yaptırabilirsiniz. Bu sigortanın ayrıntılarını öğrenmek için yazımızın devamına göz atın.

Garantili Gelecek Birikim Hesabı Nasıl Açılır?

Garantili Gelecek Birikim Hesabı açtırmak için bir Garanti Bankası şubesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Bu hesabı açtırırken yatırmanız gereken en az tutar 100 TL’dir. 100 TL ve üzerinde her türlü tutarla hesabınızı açtırmanız mümkündür. Bu hesabınıza ödeme yapmak için Garanti Bankası kredi kartınızı ya da vadesiz hesabınızı kullanabilirsiniz. Hesap sizin adınıza ya da çocuğunuzun adına olabilir.

Garantili Gelecek Birikim Hesabınıza yatırdığınız para banka tarafından orta ya da uzun vadede mevduatın üzerinde getiri sunma hedefi olan Smart Temkinli Fon ile değerlendirilir. Smart Temkinli Fonun hedefi TL bazında yüksek getiri sağlamaktır. Bu fon Garanti Portföy Birinci Değişken Fon kapsamında yer almaktadır.

Garantili Gelecek Birikim Hesabına yatırdığınız parayı ihtiyacınız olduğu zaman çekmeniz mümkündür. Ancak hesabınızı bir yıldan önce kapatmamanız önemlidir. Eğer hesabınızı bir yıl dolmadan kapatırsanız banka sizden ücretsiz olarak verilen akıllı kumbaranın ücreti olan 54 TL’yi tahsil edecektir.

Garantili Gelecek Sigortası Nedir?

Garantili Gelecek Sigortası çocuğunuzun geleceğini güvence altına almanızı amaçlayan bir sigorta türüdür. Bu sigorta çocuğunuzun eğitim hayatını çok avantajlı şekilde güvence altına almayı amaçlamaktadır. Bu sigortayı yaptırdığınız zaman güvenceniz sizin belirlediğiniz teminat tutarı ile ve sizin belirlediğiniz vade ile yapılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.