Garanti Bankası KOBİ’lere ve esnafa bayram kredisi veriyor. Kampanyalı bayram kredisi almak için yapmanız gerekenleri yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. 

Garanti Bankası KOBİ’lere ve esnafa uygun faizli ve vade seçenekli bayram kredisi veriyor. Esnaf ve KOBİ’ler Garanti Bankası’ndan bayrama özel 48 aya varan vadelerle ve aylık eşit taksitli olarak kredi alabilirler.

Bayramların KOBİ’leri, esnafı ve nakit paraya ihtiyacı olan kişileri sevindirmesinin pek çok sebebi vardır. Ancak bir sebep vardır ki insanları manevi açılardan değil maddi açılardan sevindirmektedir. Bu da bankaların bayramlara özel olarak oluşturdukları kredi kampanyalarıdır. Kredi kampanyaları genellikle ihtiyaç kredilerinde ve KOBİ kredilerinde yapılmaktadır.

Yılbaşından önce Aralık ayı boyunca, Kurban Bayramı’ndan önce ve Ramazan Bayramı’ndan  önce bankalar müşterilerine özel kampanyalar sunarak kredi vermektedirler. Bu kredilerin hepsi olmasa da çoğu avantajlı kredilerdir. Bankalar genellikle bu kredileri uygun faizlerle vermektedirler. Ayrıca bankalar müşterilere masraflı ve masrafsız kredi seçenekleri de sunmaktadırlar.

Garanti Bankası KOBİ’lere Özel Kredi Özellikleri

Garanti Bankası KOBİ’lere ve esnafa özel kredi en az bir ay ve en fazla 48 ay vadeyle alınabilmektedir. KOBİ’lere ve esnafa özel krediyi Garanti Bankası şubelerinden almanız durumunda banka size en az 1000 TL kredi vermekte ve alabileceğiniz en yüksek kredi tutarı için bir üst limit koymamaktadır.

Garanti Bankası, şubelerden yapacağınız kredi başvurularında alabileceğiniz üst kredi limiti belirlemezken Garanti Cep ve Garanti İnternet aracılığıyla yapacağınız kredi başvurularında ise en az 1000 TL ve en fazla 50 bin TL kredi almanız mümkün olmaktadır. Bu krediler ticarî taksitli destek kredisi kategorisinde yer almaktadır.

KOBİ’lere ve esnafa özel kampanyalı bayram kredisi sadece aylık eşit taksitlere bölünerek verilmektedir. Yani bu krediyi artan taksitlerle ya da azalan taksitlerle kullanmak mümkün olmamaktadır. Kredinin masrafları ve aylık taksit tutarları hakkında ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Garanti Bankası KOBİ’lere Özel Örnek Kredi Tutarları

Kredi Tutarı: 20 bin TL

Vade: 24 ay

Faiz Oranı: Yüzde 1,62

Aylık Taksit Tutarı: 1.021,95 TL

Kredi Tahsis Ücreti: 400 TL

Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler Toplamı: 620 TL


Kredi Tutarı: 50 bin TL

Vade: 24 ay

Faiz Oranı: Yüzde 1,58

Aylık Taksit Tutarı: 2.542,54 TL

Kredi Tahsis Ücreti: 650 TL

Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler Toplamı: 1.182,50 TL


Kredi Tutarı: 100 bin TL

Vade: 36 ay

Faiz Oranı: Yüzde 1,51

Aylık Taksit Tutarı: 3.666,92 TL

Kredi Tahsis Ücreti: 650 TL

Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler Toplamı: 1.682,50 TL

Garanti Bankası KOBİ’lere ve esnafa özel kredi kampanyasından yararlanmak için başvurunuzu 30 Haziran 2017 tarihine kadar Garanti Cep ve Garanti İnternet üzerinden yapabilir, Garanti Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.