Garanti Bankası ihtiyaç kredisi fırsatı sayesinde ihtiyaç kredinizi çok düşük faiz oranlarıyla alabilir, nakit gereksiniminizi karşılayabilirisiniz. 

Eğer nakit para gereksiniminiz varsa ve düşük faiz oranlarını yakalamak istiyorsanız Garanti Bankası’nın sunduğu bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. En az üç aydan başlayarak 48 aya varan vadelerle Garanti Bankası tarafından verilen ihtiyaç kredilerini %1,29’dan başlayan faiz oranlarıyla alabilirsiniz. Böylece ihtiyaçlarınızı ertelemezsiniz.

Garanti Bankası Bahar Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası tarafından müşterilere sunulan ihtiyaç kredisi için başvurular Garanti İnternet’ten ya da Garanti Cep’ten yapılabilmektedir. Bu ihtiyaç kredisi fırsatından yararlanmak için Garanti Bankası şubesine gitmenize gerek yoktur. Garanti İnternet’ten ya da Garanti Cep’ten daha önce yapılan kredi başvurularının da tamamlanması mümkündür. Üstelik kredi talebinizin onaylanması durumunda paranız hesabınıza aktarılır ve kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Örnek İhtiyaç Kredisi Tutarları ve Faizleri

Garanti Bankası’ndan 25.000 TL’lik krediyi 48 ay vadeyle almanız durumunda faiz oranı yüzde 1,44 ve bu kredinin geri ödeme taksitleri 770,60 TL olacaktır. Bu kredi tutarı için kredi tahsis ücreti 125 TL’dir. Hayat sigortası tutarı olan 381,25 TL sizden tahsil edilecektir.

50.000 TL krediyi 48 ay vadeyle almanız durumunda ise geri ödeme taksitleriniz 1502,83 TL’ye çıkacak ve faiz oranı yüzde 1,34’e düşecektir. Ayrıca kredi tahsis ücreti de 250 TL olacaktır. Hayat sigortası tutarı olan 762,50 TL sizden tahsil edilecektir.

75.000 TL krediyi 48 ay vade ile almanız hâlinde kredinize uygulanacak faiz oranı yüzde 1,29 olacaktır. Geri ödeme taksit tutarları 2225,76 TL ve kredi tahsis ücreti 375 TL olacaktır. Hayat sigortası tutarı olan 1143,75 TL sizden tahsil edilecektir.

Kredi Başvurusu İçin Banka Müşterisi Olmak Şart Mı?

Eğer Garanti Bankası’nın maaş müşterisi iseniz Garanti İnternet’ten ya da Garanti Cep’ten 50.000 TL’ye kadar kredi talebinde bulunabilirsiniz. Ancak Garanti Bankası maaş müşterisi değilseniz söz konusu kanallardan talep edebileceğiniz kredi üst limiti 25.000 TL olarak belirlenmiştir. Yani daha yüksek kredi talebinden bulunmak için Garanti Bankası şubelerinden birini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Kredi başvurusu yapmadan önce kredi risk raporunuzu almak için uğraşmanıza gerek yoktur. Kredi Kayıt Bürosu kredi risk raporunuzu Garanti İnternet’ten almanız mümkündür. Bu kredi, bireysel ihtiyaç kredisidir. İnternet şubesi kullanıcısıysanız ibraz etmeniz gereken tek belge nüfus cüzdanınızdır.

İnternet şubesi kullanıcısı olmamanız hâlinde banka ek belgeler ibraz etmenizi şart koşabilir. Ayrıca ihtiyaç kredisi fırsatından yararlanmak için Garanti Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir.