Garanti Bankası konut sahibi olmak isteyenlere Azalan Taksitli Mortgage kredisi veriyor. Bu Mortgage kredisi sayesinde 240 aya varan vadelerle ev sahibi olmanız mümkün. Garanti Azalan Taksitli Mortgage hakkında ayrıntılı bilgi almak için yazımıza göz atın.

Garanti Bankası Garanti Mortgage adı altında konut sahibi olmak isteyenlere Mortgage kredisi veriyor. Bu krediyi istediğiniz taksit seçenekleri ile almanız mümkün. Garanti Bankası size farklı taksit seçenekleri sunuyor. Bunlar Sabit Faizli Konut Kredisi, Azalan Taksitli Mortgage, Ara Ödemeli Mortgage, Özel Ödemeli Mortgage, Artan Taksitli Mortgage, Değişken Faizli Mortgage, Önce Sabit Sonra Değişken Faizli Mortgage, Evini Gösterene Mortgage ve İş Yeri Mortgage olarak belirlenmiş. Bu yazımızda Mortgage kredisi seçeneklerinden Azalan Taksitli Mortgage kredisi hakkında bilgiler bulabileceksiniz.

Azalan Taksitli Mortgage kredisi, başlarda yüksek aylık taksitler ödediğiniz ve sonraki dönemde bu taksitlerin azaldığı bir Mortgage kredisidir. Yani aldığınız Mortgage kredisinin taksitleri siz ödedikçe düşer. Her ay önceki aya göre daha düşük taksitler ödersiniz.

Azalan Taksitli Mortgage

Üstelik Azalan Taksitli Mortgage kredisi aldığınızda kredinizin faiz yükünü yüzde 40’a kadar azaltmanız mümkündür. Bu kredi, konut sahibi olmak isteyen ve ödediği taksitlerin her ay azalmasını isteyenler için birebirdir. Üstelik taksitlerinizin tutarı düştükçe ödemeniz gereken tutarın azaldığını görüp psikolojik açıdan rahatlayabilirsiniz.

Garanti Mortgage ürünü olan Azalan Taksitli Mortgage kredisinden yararlanmak istediğinizde başvuru için kullanabileceğiniz çok sayıda kanal vardır. Bunlardan biri Sizi Arayalım kanalıdır. Garanti Bankası internet sitesinde Mortgage bölümüne girerek Sizi Arayalım bölümünden cep telefonu numaranızı girdiğinizde Garanti Mortgage yetkilileri sizi arayacaktır. Diğer bir başvuru kanalı garantimortgage.com websitesidir.

Bu websitesi, Garanti Mortgage ürününün resmî internet sitesidir. Bu internet sitesine girerek Azalan Taksitli Mortgage hakkında ayrıntılı bilgi edinebilir, başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Garanti Mortgage kredisi için verilen en uzun vade 240 ay yani yirmi yıldır. Kredinizi kullandığınız zaman Garanti Bankası’nın o anda belirlediği Sabit Faizli Mortgage faiz oranı uygulanır. Eğer erken ödeme yapmak isterseniz bu durumda banka sizden erken ödeme ücret alacaktır. Erken ödeme ücreti, ödemek istediğiniz anapara tutarının yüzde 2’si kadar alınmaktadır.

Azalan Taksitli Mortgage Geri Ödeme

Azalan Taksitli Mortgage kredisi aldığınızda bu kredinin özelliklerini bilmeli ve geri ödeme konusunda da ayrıntılara hakim olmalısınız. Azalan Taksitli Mortgage aldığınız zaman bankaya teminat olarak satın aldığınız konutun ipoteğini vermeniz yeterli olmaktadır. Böylece geri ödeme vadesi boyunca hayat sigortası yaptırmanıza gerek kalmamaktadır. Genellikle bu kredi için banka sizden kefil istememektedir. Fakat banka gerekli görürse sizden kefil talep edebilir. Bu durum sizin risk raporunuza, kredi notunuza ve geçmişte bankalarla olan ilişkiniz ile ilgilidir.

Garanti Mortgage kredisi her ne kadar avantajlı olsa da bu kredi sadece satın almak istediğiniz konutun ekspertiz değerinin yüzde 80’i kadar verilmektedir. Yani kalan %20’lik peşinatı sizin vermeniz beklenmektedir.