Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmakta olup bunlardan biride bankalardan kredi notu sorgulaması yapmaktır. Kredi notu öğrenme hizmeti veren bankalar arasında yer alan Garanti kredi notu sorguluma hizmetinden yararlanmak isteyen müşterilerine farklı seçenekler sunmaktadır.

Bunlardan ilki Garanti Bankası internet şubesi üzerinden kredi notu sorgulaması yapılmasıdır. Bunun için kişinin Garanti Bankası internet şifresi bulunması gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra krediler bölümünden kredi notu sorgulama linkini tıklayarak kredi notu ortalamanızı öğrenmeniz mümkündür.

Buna ek olarak Garanti Bankası şubeleri üzerinden de Garanti Bankası kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmanız mümkündür. Kredi risk ve çek raporu bölümünden ulaşabileceğini veriler sayesinde kredi notu ortalamanızı öğrenebilir, bu not ortalamasına göre ise kredi başvurularınızı şekillendirebilirsiniz. Kolay kredi kullanmak isteyen kişiler için kredi notunun büyük önemi bulunmakta olup yüksek kredi notu olan kişiler her zaman için daha kolay kredi onayı alabilme hakkına sahiptir.