Garanti Bankası kredi kartı kullanan kişilere banka çok sayıda avantaj sağlarken aynı zamanda kurulan Garanti kredi kartı sistemi sayesinde de hem yapılan harcamalardan bonus para kazanılması hem de pek çok anlaşmalı mağazada taksitle alışveriş yapılmasına olanak sağlanıyor.

Ancak kredi kartını sık kullanmayan ya da düşük harcama tutarlarında kalan kişiler için boşta kalan her kart boşu boşuna ödenen yüksek kredi kartı yılık işletim ücreti anlamına gelmektedir. Bu nedenle kullanılmayan kartlar mutlaka kapatılmalıdır. Aksi halde banka kredi kartı açık kaldığı sürece banka mutlaka sizden kredi kartı aidatı tahsil etmeye devam edecektir.

Garanti Bankası kredi kartı iptali için kullanabileceğiniz farklı pek çok yöntem bulunmakta olup bunlardan ilki kimliğiniz ile beraber Garanti Bankası şubeleri üzerinden şahsen başvuruda bulunmaktadır. Garanti Bankası borcu olan kredi kartı iptalini de gerçekleştirmekte olup bu borç tutarı ya peşin alınmakta ya da her ay kredi kartı ekstresine borç tamamen sıfırlanana kadar yansıtılmaya devam edilmektedir.