Bankalardaki kredi rekabetinin artması vatandaşların başvuru gibi işlemlerini de kolaylaştırmaktadır.Kredi başvurusu yapmak isteyen vatandaşların artık cep telefonlarının mesaj bölümüne girerek mesaj göndermek yeterli olmaktadır. SMS ile kredi başvurusu alan bankalardan bir tanesi olan Garanti Bankası SMS kredi başvurusu aşamalarını son derece kolay hale getirerek vatandaşların kredi alma konusunda kolaylık yaşamasına sağlamaktadır.

Garanti Bankası SMS kredi başvurusu yapmak isteyen vatandaşların Garanti Cep uygulamasını kullanması yeterli olacaktır.  Özellikle cep telefonları ile uyumlu olan uygulamalar aracılığıyla kolay bir şekilde başvurularına iletebilecek olan vatandaşlar istedikleri zaman bu bölüm üzerinden taleplerini bankaya gönderebilir. Garanti Cep uygulamasını kullanarak başvuru yapacak olan vatandaşların öncelikli olarak uygulamayı telefonlarına yüklemesi ve ardından uygulama üzerinden kişisel bilgileri ile oturum açması gerekmektedir.

Bu aşamanın ardından ise yapılması gereken son işlem olarak başvuru sayfasına erişim sağlanması gerekmektedir. Başvuru sayfasında kişilerin destek kredisi
başvuru sayfasını kullanması gerekmektedir. Bu sayfada kişilerden çeşitli bilgiler istenecek veardından başvuru tamamlanmış olacaktır. Dileyenler görüntülü başvuru seçeneğini kullanarak müşteri temsilcileri ile birebir görüşme sağlayabilir ve böylece kredi başvurularını daha farklı şekilde yapabilir. Kredi için başvuru yapacak olan vatandaşlar ise aynı zamanda tek bir SMS de başvurularını gönderme şansına sahiptir.

Garanti Bankası SMS Kredi Numarası Ne?

Garanti Bankasına başvuru yapmak ve cep telefonları aracılığıyla kredi imkanından yararlanmak isteyenlerin bu aşamada yapması gereken ilk adım Garanti Bankası SMS kredi numarası numarası olan 3390 sms atmakdır. Bu numaraya yapılacak başvurular ile birlikte kişiler başvurularını bankaya ulaştırarak kolay bir şekilde kredi alma şansına sahip olabilmektedir.

Garanti Bankası SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası SMS kredi Başvurusu için vatandaşların TC kimlik numarasını yazması ve ardından bir boşluk bırakarak kredi çekmek istediği tutarı girmesi gerekir. Bu mesajın doğru bir şekilde yazılarak 3390 SMS numarasına gönderilmesi başvuru için yeterlidir. Başvuru banka sistemleri tarafından onaylandıktan sonra cevap gönderilecektir.

Vatandaşlar özellikle kötü bir sicile sahipse sonucu hemen SMS olarak alma şansına sahiptir. Eğer vatandaşların kredi alma durumu uygunsa, banka krediyi onaylıyorsa yapılacak kontroller sonrasında gerekli bilgilendirmeler müşteri temsilcileri tarafından yapılacak ve böylece kolay bir şekilde kredi çekilebilecektir.

Garanti Bankası SMS Kredi Başvuru Takibi

Garanti Bankası SMS kredi ile başvuru yapan vatandaşların başvurularını takip edebilmesi demümkündür. Bu açıdan banka tarafından sunulan hizmetler vatandaşların hem başvuru hem de başvuru takibi noktasında büyük bir kolaylık yaşamasını sağlamaktadır. SMS kredi başvuru takibi yapılabilmesi adına vatandaşların Garanti Cep uygulamalarından başvurular bölümüne ulaşması gerekmektedir.

Başvuru bölümüne ulaşan vatandaşların ise bu aşama artık kredi başvuru takip bölümünü kullanması ve bu bölümde yaptığı başvurular ile ilgili detayları ulaşması mümkün olmaktadır. Bu açıdan bakıldığında kredi başvurusunun onaylanıp onaylanmadığını öğrenilmesinde de yine vatandaşlara büyük bir kolaylık sağlanmaktadır.

Kişiler istediği zaman kredi başvuru sayfasına cep telefonları aracılığıyla ulaşarak bu konuda bilgi alma şansına sahiptir. Üstelik banka tarafından bilgi verilmesine gerek kalmadan kişilerin kredi sonucuna ulaşabilir durumda olması durumu daha da cazip hale getirmektedir.

Garanti Bankası SMS Kredi Kullanma

Garanti Bankasının hizmeti olan SMS kredi ile başvuru yapan ve kredisi onaylanan vatandaşlar kredi kullanma konusunda sorun yaşayabilmektedir. Başvuru aşamasında vatandaşların hesabına kredi tutarının aktarılacağı belirtilir ve böylece vatandaşlar hesaplarına aktarılan kredi hemen kullanma şansına sahiptir. Fakat Garanti Bankası hesabı olmayan vatandaşlar için bu durum biraz rahat farklı işlemektedir ve kredi başvurusu ile birlikte vatandaşların aynı zamanda normal hesap açtırması gerekmektedir.