Farkı Garanti’den Sağlık Sigortası, Garanti Bankası tarafından SGK’lılara sunulan bir hizmettir. Garanti Bankası SGK’lıların özel hastaneden alacakları hizmetlerin farkını karşılıyor. Detaylı bilgi almak için yazımızı okuyun.

Farkı Garanti’den Sağlık Sigortasının tam adı Farkı Garanti’den Tamamlayıcı Sağlık Sigortasıdır. Bu sigorta, SGK ile anlaşması olan özel hastanelerden uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla hizmet almanızı ve fark ödememenizi sağlamaktadır. Bu sigorta sayesinde hasta olduğunuzda ya da kaza sonucu yaralanıp sağlık hizmetine ihtiyaç duyduğunuzda Euroko Sigorta ve SGK ile anlaşması olan özel hastanelerde sağlık harcamalarınız teminat limitleri dahilinde karşılanmaktadır.

Kansere yakalanmanız hâlinde size nakit ödeme yapılmaktadır. Farkı Garanti’den Sağlık Sigortası ikinci kanser görüş hizmeti vermektedir. Bu yönleriyle zenginleştirişmiş tamamlayıcı sağlık sigortasıdır.

Farkı Garanti’den Sağlık Sigortasından Nasıl Yararlanılır?

Farkı Garanti’den Sağlık Sigortası ürününe sahip olduğunuzda yılda bir kere yararlanabileceğiniz çok özel hizmetlere sahip olursunuz. Bu hizmetleri özel anlaşmalı kurumlardan alırsınız. Ayrıca randevunuz Euroko Sigorta ile yapılır. Bunlar için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Yılda bir kez yararlanabileceğiniz hizmetler Check-Up, Diş Bakım Paketi, Kanser ikinci görüş ve 40 yaş üstü kadınlar için kontrol mamografi hizmetleridir.

Farkı Garanti’den Sağlık Sigortası için yapacağınız peşin ödemelerde yüzde 5 indirim yapılmaktadır. Ayrıca ister 5, ister 9 taksitle ödeme yapmanız mümkündür. Farkı Garanti’den Sağlık Sigortasını kendiniz için ya da aileniz için alabilirsiniz. Bunu yaptığınızda yüzde 5 aile indiriminden yararlanırsınız.

Farkı Garanti’den Sağlık Sigortası Koşulları

Farkı Garanti’den Sağlık Sigortası hakkında bilmeniz gereken koşullar bulunmaktadır. Bunlardan biri yılda bir kez kullanabileceğiniz hizmetlerin, kullanmamanız durumunda sonraki yıla devredilmemesidir. Ayrıca rezervasyon yapılmasını istediğinizde Alo Euroko çağrı merkezine bunu bildirmeniz gerekmektedir. Ayrıca Devlet hastaneleri ve devlete ait üniversite hastaneleri de anlaşmalı olarak değerlendirilmektedir. Devlet hastanelerinden hizmet alırsanız ve fark öderseniz bu ücret size daha sonra Farkı Garanti’den Sağlık Sigortası kapsamında geri ödenir.

Farkı Garanti’den Sağlık Sigortası çok avantajlı bir pakettir. Çünkü yurt içindeki hastanelerde yatarak tedavi gördüğünüzde giderleriniz bu sigorta tarafından karşılanır. Ayrıca acil rahatsızlıklarınız ya da ufak kazalar sonucu aldığınız hizmetlerin giderleri yani alçı ve dikiş gibi hizmetlerin giderleri Farkı Garanti’den Sağlık Sigortası tarafından karşılanır. Tüm bunların yanı sıra ödediğiniz primlerin bir kısmı gelir verginizden düşeceği için vergi indiriminden de yararlanırsınız.