Kişiler belli bir mesleği yapmak için istek duyar ve ona göre eğitim alır. Bazen de fikir değiştirerek eğitim aldıkları meslekten başka bir iş yapmak isterler. Bu tür durumlar da hangi meslek grubun da çalışmak istiyorlar ise o meslek grubunun aradığı şartlara sahip olmaları gerekir.

Aynı şekilde bankacılık mesleğini yapmayı önceden isteyen kişiler üniversitelerin bankacılık mesleği ile ilgili olan bölümlerin de okuyarak mezun olurlar. Bankacılık okumayan ama daha sonradan bankacı olmak isteyen kişiler eğer üniversitelerin sayısal bölümlerinden (mühendislik, teknik öğretmenlik gibi) mezun oldular ise yine bankacı olabilirler.

Bankacı olmak için bankaların ilan ettiği başvuru ilanlarına başvurmak ve yazılı ya da sözlü sınav yapılacak ise o sınava girmek ve ilan da aranılan şartları taşımak gerekir. Bu ilanlar nasıl çıkar diye merak edenler için, devlete ait olan bankalar yılın belli zamanların da belli bir kontenjan ve bu kontenjana bağlı olarak belli pozisyonlar belirleyerek ilan açar.

Garanti Bankası Personel Alımı İlanları 2017 - 2018

Garanti Bankası Personel Alımı İlanları 2017 – 2018

Fakat özel bankalar da böyle bir uygulama bulunmamaktadır. Özel bir banka da çalışmak isteyen kişiler ve çalışmak istedikleri banka da Garanti Bankası olan kişilerin yapması gereken Garanti Bankasına ait olan resmi web sayfasına girerek yani www.garantibankasi.com adresine girerek insan kaynakları bölümüne bakmaları gerekir. Garanti Bankası diğer özel bankalar gibi personel ihtiyacı olduğun da aradığı personel için ilgili pozisyon ve bu pozisyon ile ilgili aranan şartları burada yayınlar.

Bu kısımda başvuru şeklide bulunmaktadır. Garanti Bankası personeli olmak isteyenler eğer burada aranan personel için ilan edilen şartlara haiz iseler bu ilana başvuru yapabilir. Bankanın belirlediği şekilde, bu yazılı sına ya da sözlü mülakat şeklinde olabilir. Bu yapılan değerlendirmeden başarılı olanlar Garanti Bankası personeli olmayı hak ederler