İnternet teknolojisini en etkin şekilde kullanan bankalar arasında ilk sıralarda yer alan Garanti Bankası müşterilerinin hayatlarını kolaylaştıracak pek çok hizmet sunmaktadır. Bunlardan biri de internet şubesi hizmetidir. Garanti Bankası internet şubesi üzerinden hesap açma ve kapatma işlemlerinizi kendinizin yapması mümkündür.

Garanti Bankası online hesap açma işlemlerinden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka internet şubesi müşterisi olmaları ve internet şubesi şifre bilgilerine sahip olması gerekir. İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra açılan menüde yer alan hesaplar ve ürünler menüsünü seçerek açılan yeni pencerede hesap açma butonunu tıklamanız yeterli olacaktır.

Garanti Bankası internetten hesap kapatma işlemi için ise hesabınızın yanında bulunan menü tuşundan hesap kapatma linkini tıklamanız yeterli olacaktır. Ancak hesap kapatma işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için hesap bakiyesinin mutlaka sıfır olması gerekir. Hesap açma işlemlerinizin ardından açmış olduğunuz hesabınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Garanti Bankası yatırım hesabı açma işlemlerinizi de aynı şekilde yapmanız mümkündür.