Nakit Avans Nedir?

Acil bir nakit ihtiyacınız olduğunda bankaların kredi kartı kullanan müşterilerine sağladıkları finansal bir destek olan nakit avans, bugün her bankanın sunduğu bir hizmettir. Teknik olarak kredi ile aynı anlama gelen, faiz uygulaması ile geri ödenen bu nakit desteğini Garanti Bankası da müşterilerine sunuyor. Herhangi bir Garanti kredi kartı sahibiyseniz, siz de belli bir limite kadar olan nakit para ihtiyaçlarınız için nakit avans desteğinden yararlanabilirsiniz. Kredi kartından nakit olarak çekilir ve geri ödeyeceğiniz güne kadar, çektiğiniz miktara günlük faiz uygulanmaktadır.

Garanti Bankası Taksitli Nakit Avans 

Kredi kartınızdan çekeceğiniz nakit parayı, taksitli olarak geri ödemenizi sağlar. Garanti Bankası’nda Taksitli Para da olarak bilinen bu uygulama, 400 TL ile 10.000 TL arasındaki nakit ihtiyaçlarınız için, 3 aydan 9 aya kadar taksit seçenekleri ile geri ödemenize olanak sunar. Herhangi bir ücret ödemeden kullanabileceğiniz Garanti Bankası nakit avans için, aylık %1,99 faiz oranı uygulanmaktadır.

Taksitli Nakit Avans Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

  • Taksitli Para ya da nakit avans ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz tutar, kredi kartı limitinizin maksimum %80’i kadardır.
  • Talep ettiğiniz ve onaylanan nakit paranız, kredi kartınızdaki hesaptan, Garanti Bankası Vadesiz hesabınıza aktarılmaktadır.
  • Taksitli nakit avans talebinde bulunabilmeniz için, minimum 3 aydır Garanti Bankası kredi kartı sahibi olmanız gerekmektedir.
  • Ek kart sahiplerinin taksitli nakit avans talepleri olumsuz sonuçlanmaktadır.
  • Onaylanan nakit avansınızı, banka kartınız ile herhangi bir Garanti ATM’sinden ya da Garanti Bankası şubelerinden çekebilirsiniz.
  • Kullandığınız taksitli nakit avansınız, aylık taksitler halinde kredi kartı ekstrenize yansıtılmaktadır.
  • Nakit avans talebiniz değerlendirilip hesabınıza aktarıldıktan sonra iptal edilememektedir.
  • Kredi kartı borcunuza aylık yansıtılan taksitli avans ödemelerinize, minimum ödeme tutarı ve üzerinde ödeme yaptığınız takdirde akdi faiz uygulanmaktadır.
  • Minimum ödeme tutarından az ödeme yaptığınız durumda, ödenmesi gereken tutarın kalan bakiyesi için gecikme faizi, minimum ödeme tutarından fazla olan kısmı için de akdi faiz uygulanmaktadır.

Garanti Bankası Taksitli Avans Başvurusu 

Başvurması oldukça kolay! Eğer Garanti Bankası kredi kartınız varsa; Garanti ATM’lerinden, size en yakın Garanti Bankası şubesinden ya da Alo Garanti( 444 0 333)’yi arayarak taksitli nakit avans başvurusunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yaparken, kredi kartınızın o anki kullanılabilir kart limitinin %80’i oranında nakit avans talep edebilirsiniz.

Garanti Bankası Nakit Avans İnternet Şubesi Başvuru 

Acil nakit ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz nakit avansınızın talebini, bankanın internet şubesinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken müşteri numaranız ve şifreniz ile Garanti Bankası internet adresine giriş yaptıktan sonra;

Kartlar sekmesinden “kredi kartlarım” sayfasına gelerek listelenen kredi kartları arasında nakit çekmek istediğiniz kartı seçerek “nakit avans” butonunu tıkladığınızda, onaylanan nakit avans ya da taksitli nakit avansınız, Garanti Bankası vadesiz hesabınıza aktarılmaktadır.