Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biri de banka kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmaktır. Özellikle de Garanti Bankası kredi notu sorgulama hizmeti son derece sık kullanılmaktadır. Peki, Garanti Bankası kredi notu nasıl öğrenilir?

Garanti Kredi Notu Öğrenme 

KKB kredi notu ortalaması öğrenme işlemini Garanti Bankası üzerinden yapacak olan kişilerin kullanabilecekleri iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki Garanti Bankası internet şubesi üzerinden kredi notu hesaplaması yapmaktır. Garanti internet şubesi üzerinden krediler bölümüne giriş yapıp ardından Findeks risk raporu sorgulaması butonuna basmanız durumunda içinde kredi notu ortalamanızın da yer aldığı risk raporu tarafınıza ulaştırılacaktır.

İkinci yöntem ise Garanti Bankası şubeleri üzerinden kredi notu hesaplaması yapmaktır. Garanti Bankası kredi notunu öğrenme hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerden ücret talep etmekte olup zaten tek ücretsiz kredi notu sorgulama hizmeti de Findeks internet sitesi üzerinden ilk kez kredi notu sorgulaması yapacak olan kişilere sunulan tek seferlik bir hizmettir.

Garanti Kredi Notu Kaç Olmalı?

Garanti Bankasından kredi kullanmak isteyen kişilerin belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olması gerekmektedir Ancak bu not ortalaması kişinin kullanmak istediği kredi türü, kredi tutarı ve kredi vadesine göre belirlendiği için standart bir nottan bahsetmek kesinlikle mümkün değilidr. Önemli olan kişinin kendi kredi notu puanına ve aylık gelirine göre kredi başvuru formu doldurmasıdır.