Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerden bankaların talep ettikleri kriterler değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle kredi reddi yaşayan bir kişi başka bir bankadan yapmış olduğu kredi başvurularında onay alabilmektedir.

Özelikle de kredi notu ortalaması bankalar arasında oldukça farklı aralıklara sahiptir. Tüm bankalarda olduğu gibi Garanti Bankası da kredi kullanmak isteyen müşterilerinin belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmasını istemektedir. Peki, kredi kullanmak için Garanti Bankası kredi notu kaç olmalı?

Garanti Bank Kredi Notu 

Yapılan kredi başvurularının sonuçlandırılması verileri incelendiğinde Garanti Bankası aslında kolay kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Kredi notu ortalamasının yanı sıra banka için önemli olan diğer kriterler aylık belgelenebilir gelir, kredi geçmişi ve kullanılmak istenen kredi tutarıdır.

Bu nedenle Garanti Bankası kredi başvurusu öncesi kişinin kredi notu sorgulama işlemi yaparak not ortalamasını öğrenmesi ve bu ortalamaya göre başvuruda bulunması kredi onayı almalarını sağlayacak önemli bir etkendir. Genelde bankalar kredi notu 1200 puan ve üzeri olan müşterilerinin başvurularını onaylamakta olup yine aylık gelir tutarının da kredi onayında büyük bir payı bulunmaktadır.