Garanti Bankası Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Garanti Bankası kredi kartınızı iptal mi etmek istiyorsunuz? Kredi kartınızı nasıl iptal edeceğinizi bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız yazımızı okuyun.

Kredi kartları çoğu zaman doğru kullandığınızda kurtarıcı olabilirler. Özellikle ay sonlarında ya da yanınızda nakit bulunmadığında kredi kartları çok kullanışlı hâle gelmektedir. Ayrıca taksitlendirmek istediğiniz bir alışverişiniz olduğunda da kredi kartını sayesinde taksitlendirme yapabilirsiniz. Hatta alışveriş yaptığınız iş yeri üye değilse bankanız size ufak tutarlar karşılığında taksitlendirme yapmanızı teklif edebilir.

Kredi Kartı İptal Etme

Kredi kartınızı herhangi bir nedenle kapatmak isteyebilirsiniz. Bu gerekçe kredi kartınızı yeterince avantajlı bulmamanız olabilir. Ayrıca kredi kartınızın size uygun fırsatlar ve indirimler sunmadığını düşünebilirsiniz. Kredi kartı harcamalarınız boyunuzu aşmış olabilir. Kredi kartınızın borçlarını ödeyerek onu kapatmayı düşünebilirsiniz.

Kredi kartı borçlarınızın taksitlendirilmesini ve yapılandırılmasını isteyebilir, kartınızı kapatarak sadece gelen borç taksitlerini ödemeyi tercih edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra kredi kartınızın yıllık kullanım ücretini fazla bulmanız da kartınızı kapatmanız için bir sebep olabilir. Kart aidatı olmayan başka bir kredi kartını kullanmayı seçebilirsiniz. İşte bu gerekçelerin tümü kredi kartınızı kapattırmak istemenizin sebepleri olabilir.

2017’de Borçlarınızdan Kurtulmayı Planlayın başlıklı yazımızda belirttiğimiz gibi, borçlarınızdan kurtulmayı planlamış olabilirsiniz. Bu durumda yine kredi kartınızı kapattırmanız masrafları kısmanızı ve borçlarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Garanti Bankası Kredi Kartı Kapatma

Garanti Bankası kredi kartınız var ve siz bunu kapattırmak istiyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken şey hemen 444 0 333 numaralı telefonu aramak ve Garanti Bankası müşteri temsilcisi ile görüşmektir. Müşteri temsilcisine kredi kartınızı kapattırmak istediğinizi belirtin. Eğer müşteri temsilcisi size kartınızın borcu olduğunu söylerse bu durumda kartı yine de kapattırmak istediğinizi ve sadece gelen ekstre borçlarını ödemeye devam edeceğinizi söyleyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   72 Ay Yapılandırma

Bankaların hiçbiri müşterilerini kaybetmek istemez. Özellikle kredi kartı olan müşterilerini kaybetmeyi hiç istemezler. Bu yüzden siz Garanti Bankası müşteri temsilcisine kredi kartınızı kapattırmak istediğinizi söylediğinizde temsilci size öncelikle kartınızı neden kapattırmak istediğinizi soracaktır. Ayrıca sizi kredi kartınızı kapatmamanız konusunda ikna etmeye çalışacaktır.

Bankalar müşteriyi kaybetmeme ve kredi kartlarını kapatmama konuda çok ısrarcı olabilmektedirler. Üstelik banka sizin kartınıza bonus yüklemeyi teklif edebilir. Kredi kartınızı bir yıl açık tutma sözünüze yıllık kart aidatının yansıtılmamasını da teklif edebilir. Kısacası sizin kartınızı kapatmaktan vazgeçmeniz pahasına her teklifi sunabilirler. Bu durumda kararlı olduğunuz takdirde müşteri temsilcisi bu tekliflerini sonlandıracak ve sizi ikna etmek için çabalamaktan vazgeçecektir.

Siz istediğiniz takdirde bankalar sizin kredi kartınızı kapatma talebinizi almak zorundadırlar. Ayrıca siz bankaya kredi kartınızın kapatılması talebinizi ilettikten sonra banka kredi kartınızı 7 gün içinde kapatmak zorundadır.

Garanti Bankası kredi kartınızı çağrı merkezini arama yöntemiyle kapatmak istemezseniz Garanti Bankası şubesini ziyaret ederek talebinizi bildirebilirsiniz. Ancak bu yönteminiz başarılı olmayabilir. Kredi kartınızı kapattırmak için izleyeceğiniz en kısa yol çağrı merkezini aramaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.