Kiralık kasalar değerli eşyalarınız ve belgeleriniz varsa mutlaka ilgilenmeniz gereken bir husustur. Çünkü kiralık kasalar, söz konusu eşyalarınızın güvende olmasını sağlamaktadır. Garanti Bankası da kiralık kasa hizmeti veren bankalardan biridir. Garanti Bankası kiralık kasa ücretleri hakkında bilgi almak için yazımızı okuyun.

Kiralık kasalar değerli eşyalarınızı ve belgelerinizi saklamanızı sağlayan çok güvenli yerlerdir. Paranızı yatırdığınız bankada kiraladığınız bir kasa içinde değerli eşyalarınızı ve evraklarınızı tutmanız oldukça mantıklıdır. Bunu yaptığınızda hem evraklarınızın zarar görmesini engellemiş hem de değerli eşyalarınızı çok güvenli bir şekilde muhafaza etmiş olursunuz.

Evinizde bir kasa bulundurmak ya da evinize bir alarm sistemi kurmaktansa bir kasa kiralamanız çok akıllıca bir harcama olacaktır. Böylece evinizde değerli bir eşya bulundurmayacağınız için endişelenmezsiniz. Eşyanızın başınıza bir şey gelecek diye korkmazsınız. Bu da sizin zihninizin yorulmasını engeller. Ayrıca hırsızın eve girmesi ve eşyalarınızı çalması konusunda da hiçbir korku yaşamazsınız.

Kiralık kasa hem sizi endişelenmekten kurtarır hem de eşyalarınızın iyi bir yerde saklanmasını sağlar. Kiralık kasa hizmeti veren çok sayıda banka vardır. Aslına bakarsanız Türkiye’deki bankaların hemen hemen hepsi kiralık kasa hizmeti vermektedir. Bu hizmeti veren bankalardan biri de Garanti Bankasıdır. Siz de kiralık kasa hizmetinden yararlanmak ve Garanti Bankası kiralık kasa ücretlerini öğrenmek istiyorsanız yazımızı okuyarak bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Kiralık Kasa Fiyatları

Bankaların kasa kiralama hizmeti için belirlediği fiyatlar bankadan bankaya değişmektedir. Değişmeyen tek şey bankaların bu hizmet için aldıkları depozito ücretidir. Kiralık kasa hizmetinin verildiği banka şubesine giderek kasa kiraladığınızda sizden bir defalığına depozito ücreti alınır. Bu depozito ücreti kasayı kiraladığınızda alınır ve kasanızı kapattığınızda size geri verilir.

Depozito tutarları her banka tarafından farklı farklı belirlenmiştir. Bankalarda üç ya da dört farklı boyutta kasalar bulunur. Bu kasalar küçük, orta ve büyük boylardadır. Bazı bankalarda süper ya da mega boy adlı büyük bir kasa daha bulunmaktadır. Bazı bankalar her boyutta kasa için aynı depozito ücretini alırken bazı bankalar boyutlara göre değişen miktarlarda depozito ücreti alırlar.

Garanti Bankası kasa ücreti kadar depozito almaktadır. Elbette kasa kiralama hizmetinin ücreti kasaların boyularına göre değişmektedir.

Büyük boy kasa bir yıllık kiralama ücreti kredi kartı ile: 495 TL

Büyük boy kasa bir yıllık kiralama ücreti hesaptan nakit ödeme ile: 540 TL

Büyük boy kasa depozito ücreti: 495 TL


Orta boy kasa bir yıllık kiralama ücreti kredi kartı ile: 395 TL

Orta boy kasa bir yıllık kiralama ücreti hesaptan nakit ödeme ile: 425 TL

Orta boy kasa depozito ücreti: 395 TL


Küçük boy kasa bir yıllık kiralama ücreti kredi kartı ile: 345 TL

Küçük boy kasa bir yıllık kiralama ücreti hesaptan nakit ödeme ile: 380 TL

Küçük boy kasa depozito ücreti: 345 TL

Gördüğünüz gibi Garanti Bankası kredi kartı ile ödeme yaptığınız takdirde kiralık kasa ücretinde indirim yapmaktadır.