Ülkemizde çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren kuruluşların başında finansal hizmet sunan bankalar gelmektedir. Bu bankalar uyguladıkları programlar ile müşterileri kendilerine çekmeye çalışmaktadırlar. Ülkemizde bankacılık faaliyetlerini gösteren Garanti Bankası bu konuda öncü olmuştur.

Garanti Bankası ülkemizde mevcut ticaretinin geliştirilmesi amacıyla özel sektör tarafından 1946 yılında kuruluşunu gerçekleştirmiştir. Garanti Bankası zaman içerisinde büyüme göstermiştir. Garanti Bankası 2014 yılı itibariyle ülkemizde faaliyet gösteren en büyük 2. özel bankadır. Ülkemizde 984 şubesi bulunmaktadır. Ülkemiz dışında 8 şubesi bulunmakla birlikte Kıbrıs’da 6 şubesi vardır.

Ülkemizde çeşitli il veya ilçe merkezlerinde şubesi bulunan Garanti Bankası geniş olan müşteri ağı ile sistemde öncü olmaktadır. Bankanın sunduğu hizmetler ile müşteriler ile iletişim kurulmakta ve çözüm olanakları sunulmaktadır.

Garanti Bankası Kart Şifresini Nasıl Öğrenirim

Müşterilerin yaşayabilecekleri olumsuzlukların önüne geçmek için günün her saati hizmet veren müşteri hizmetleri ile sorunlar anlık olarak çözüme kavuşturulmakta, mağduriyetler daha oluşmadan çözülmektedir. Cep telefonları ile müşteri hizmetlerine bağlanılması ile sistem tarafından direk olarak talep karşılanmaya çalışılmaktadır. Bu talepler çoğu zaman hayati olabilmektedir.

Müşterilerin her zaman başlarına gelebilecek olumsuz durumlar karşısında hızlı bir şekilde müdahale hayati önem arz etmektedir. Müşterilerin çoğu zaman oluşturdukları güvenlik şifrelerini unuttukları veya kartın bloke olması sık sık karşılaşılan sorunlardan birisidir. Bu durumda bireyler derhal müşteri hizmetlerine ulaşmak zorundadır. Müşteri hizmetleri ile yapılacak kısa bir güvenlik araştırması ile şifre değişikliği talebi veya kart kapama işlemi yapılmaktadır.

Burada önemli olan husus hızlı olunmasıdır. Müşteriler kartlarını kayıp edebilmekte veya çalınması durumunda mağdur olabilmektedir. Müşteri hizmetleri kart şifre değişikliğini derhal yapmak için hazır bir şekilde hizmet sunmaktadır.Hayatın her alanında oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için hızlı ve süratli bir şekilde sistem ile iletişime geçmek gerekmektedir.