İnternetin hızlı bir şekilde yaygınlaşması ile tüm bankacılık işlemlerimizi artık bir telefondan rahatlıkla yapabiliyoruz.Özellikle Garanti bankası internet bankacılığı üzerine attığı adımlar ile pek çok yeniliğe öncülük etmiştir.

Hem zamandan hem de bankaların işlem masraflarından tasarruf etmek isteyen kişilere büyük kolaylıklar sunan Garanti Bankası internet şubesi kullanımı diğer bankaların internet şubeleri ile kıyaslandığında çok daha kolaydır.

Pek çok banka ilk kez internet şubesi kullanmak istiyorum diyen müşterilerini hesaplarının olduğu şubelere yönlendirirken Garanti Bankası internet şubesi için ise pek çok kolaylık sunulmaktadır. Peki, Garanti Bankası internet şifresi nasıl alınır? Bunun için tek yapmanız gereken hemen Garanti Bankası internet sitesi üzerinden başvuruda bulunmaktır.Garanti Bankası İnternet Şifresi Nasıl Öğrenilir 2017Garanti Bankası İnternet Şifresi Nasıl Öğrenilir 2017

Garanti Bankası internet sitesinin sağ üst köşede yer alan bireysel bankacılık linkini tıklayarak açılan pencerede “parola al” linkini tıklamanız durumunda sizden istenen kişisel doğrulama bilgilerinizi vermeniz halinde şifrenizi oluşturacağınız ekrana ulaşmanız sağlanır.

Şifrenizi oluştururken doğum tarihi ve birbirini takip eden sıralı numaralar kullanmanız kolay tahmin edilebilir olması açısından izin verilmeyen şifreler arasında yer almaktadır. Şifrenizi unutmamak adına akılda kalır bir şifre oluşturmaya dikkat etmeniz gerekirken bu şifreyi kötü niyetli kişilerin eline geçme riski bulunmadığı için yazılı olarak saklamamanız çok önemlidir.

Garanti bankası internet şubesinde şifresini 3 kez yanlış girmeniz durumunda ise garanti bankası çağrı merkezini arayarak veya garanti bankası internet sitesi üzerinde tekrar şifre alabilirsiniz.Ayrıca garanti bankası internet şubesine giriş yapabilmeniz için banka’da aktif olarak kullandığınız telefon  numaranız olması önemli bir husustur çünkü internet şubesine girişte telefonunuza doğrulama sms’i gelmektedir.Bu sms ile sisteme giriş yapabilmektesiniz.