Garanti Bankası, internet bankacılığı adını verdiğimiz sistemi etkin olarak kullanan bankaların başında yer almaktadır. Garanti Bankası İnternet Bankacılığı sistemi ile bir müşteriye sağlanan tüm imkanlardan pratik ve hızlı bir şekilde yararlanabilir ve internet üzerinden tüm işlemleri yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Nedir?
İnternet bankacılığı özellikle teknolojinin ve internetin hayatımıza fazlasıyla girmesiyle birlikte, bankaların müşterilerine özel olarak sunduğu bir internet hizmetidir. Daha net bir ifade ile; internet bankacılığı, şubelerin internet üzerine aktarılmış halidir diye düşünebiliriz.

Bir banka şubesinden yapılabilen tüm işlemler, internet kanalı üzerinden rahatlıkla yürütülebilmektedir. Bu yöntem özellikle bankalarla çok sıkı ilişkileri olan ve sürekli şubelere gitmek durumunda olan kişiler için oldukça faydalı olabilmektedir. Özellikle havale ve EFT gibi işlemler için, internet bankacılığı çok ideal bir hizmet olarak görünmektedir. Ayrıca internet bankacılığı sistemi üzerinden kredi kartı ve kredi gibi ürünlere başvurabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Kullanımı Hakkında
İnternet Bankacılığı, yalnızca banka müşterilerine has bir sistemdir. İlgili bankanın internet bankacılığı sistemine erişebilmek için öncelikle bankaya ait bir hesap kartınızın ya da kredi kartınızın olması gerekmektedir. Zira sistemden bir şifre edinebilmek için öncelikle bu müşteri numaranız sizlerden istenmektedir. İnternet bankacılığı şifresini internet üzerinden ya da şube yoluyla edinebilirsiniz. Ayrıca müşteri temsilcileriyle telefon ile irtibata geçerek de şifrenizi onaylatabilmeniz mümkündür.

Şifrenizi edindikten sonra bankacılık anlamında yapmak istediğiniz tüm işlemleri buradan yürütebilirsiniz. Ayrıca Garanti Bankası, mobil olarak da bu sistemin telefonlar için bir uygulamasını geliştirmiştir. Bu uygulamayı mobil cihazınız üzerine indirerek, telefon üzerinden tüm işlemleri yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığı sistemine girdiğiniz tüm bilgiler tamamen bankaların güvenliği altındadır. Yani hesap bilgileriniz bir banka şubesinde nasıl korunuyorsa, aynı şekilde internet tabanı üzerinde de bu şekilde korunmaktadır.