İnternetin sağladığı kolaylıklardan yararlanmak isteyen müşterilerine sınırsız seçenek sunan Garanti Bankası internet bankacılığı hizmeti ile öne çıkıyor. Hem zamandan kazanmak hem de daha düşük işlem masrafları ile daha kolay bir şekilde bankacılık hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişiler için özel olarak geliştirilen Garanti Bankası internet şubesi ile sizde nakit para çekme ve nakit para yatırma işleminin dışında kalan tüm parasal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Banka şubelerinde saatlerde sıra beklemeden, son ödeme günlerinde yaşanan yoğun kalabalıktan etkilenmeden tüm bankacılık işlemlerinizi internet erişimine sahip olduğunuz her yerden gerçekleştirebilir, bilgisayarınıza koskoca bir banka şubesini sığdırabilirsiniz. Garanti Bankası internet bankacılığı hizmetinden yararlanmak için ilk aşamada sahip olmanız gereken tek şey telefon numaranızı sisteme kayıt ettirmektir.

Ne yazık ki diğer bankalardan farklı olarak Garanti Bankası internet bankacılığı telefon değiştirme işlemi sadece Garanti Bankası şubeleri üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Yani sisteme ilk giriş yapacaksanız kullandığınız cep telefonu sisteme mutlaka kayıtlı olmalı, kayıtlı değilse de şube ziyaret edilerek kayıt altına alınmalıdır. Çünkü yapılacak olan işlemin onaylanması aşamasında cep telefonuna onay kodu gönderilmektedir.

Bu bilgiye sahip olan kişiler için ise Garanti Bankası internet şubesi şifre alma işlemi için kredi kartı ya da bankamatik kartı bulunması yeterlidir. Bu kart numarası ve şifresi ile giriş yaparak internet şubesi şifre oluşturma basamağını tamamlarsanız. Ancak bunun için yine sorulan kişisel doğrulama bilgilerini eksiksiz olarak girmeniz gerekir.