Kullanılmayan hesapların kapatılması hem hesapta para unutma hem de gereksiz yere hesap işletim ücreti ödenmesi gibi pek çok olumsuzluğu engellemesi açısından çok önemlidir. Bu nedenle kullanmadığınız banka hesaplarını hesap kapatma başvurusunda bulunarak kapatmanız gerekir.

Garanti Bankası Hesap Kapatma İşlemleri 

Hesabınızı kapatmak için kullanabileceğiniz 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki Garanti Bankası şubeleri üzerinden şahsen başvuruda bulunmaktır. Bu başvuru esnasında kimlik belgenizin yanında olması yeterli olacaktır.

Garanti Bankası müşteri hizmetleri temsilcisi şubeden yapılan başvurularda hesap kapatma dilekçesi çıktısı alarak sizden bu dilekçeyi imzalamanızı ister. Bu sayede hemen hesabınızın kapatılması sağlanır. Ancak hesap kapatma işleminin gerçekleştirilebilmesi için mutlaka hesabın bakiyesinin sıfır olması gerekir.

Bu nedenle hesap kapatma başvurusu formunu doldurmadan önce bakiye sorgulama yaparak hesabın sıfır olup olmadığı kontrol edilmelidir. Şubeye gidecek zamanı olmayan kişiler için ise iki alternatif bulunmaktadır. Bunlardan ilki Garanti Bankası internet şubesi üzerinden kendi hesabınızı kapatmaktır. Bunun için kapatmak istediğiniz hesabın üzerine hesaplar kategorisinden gelerek hesap kapatma butonunu seçmeniz yeterlidir. Bunun yanı sıra Garanti Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden de hesap kapatma işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür.