Türkiye’nin en büyük ve en güçlü özel bankaları arasında yer alan Garanti Bankası müşterilerine farklı pek çok hesap açma imkanı sunmaktadır. Garanti Bankası vadesiz hesap seçeneklerinin yanı sıra yatırım hesapları ve altın hesabı türevleri gibi son derece geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Hesap açmak kadar Garanti Bankası hesap kapatma işlemleri de son derece kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Garanti Bankası hesap kapama işlemleri banka şubeleri üzerinden yapılabildiği gibi aynı zamanda Garanti Bankası internet şubesi üzerinden yapılabilmektedir. Garanti şubeleri üzerinden yapılacak olan kapatma işlemleri için hesabını kapatmak isteyen kişinin kimliği ile kendi hesabının bulunduğu şubeyi ziyaret etmesi gerekir. Bu ziyaret esnasında müşteri temsilcisine hesap numaranızı ve kimlik belgenizi vererek hesabınızı kapatmak istediğinizi söylemeniz halinde müşteri temsilcisi gerekli olan hesap kapatma işlemlerini yaparak hesabınızı kapatacaktır.

Bir diğer ve çok daha kolay olan yöntem ise Garanti internet şubesi üzerinden kendi hesap kapatma işlemlerinizi yapmanızdır. Bunun için Garanti Bankası internet şifresi bilgileriniz ile hesabınıza giriş yapmanız ve hesaplarım bölümünden hesap kapatma seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır. Kullanmadığınız tüm hesapları kapatmanız daha sonra herhangi bir yasal yaptırım ile karşılaşmamanız adına çok önemlidir ve mutlaka dikkatli bir şekilde hesapların takip edilmesi gerekir. Çünkü hesabın kesilen hesap işletim ücreti ya da işletilen kredili mevduat hesabı faizi gibi farklı pek çok nedenden dolayı eksiye düşmesi halinde ilerleyen dönemlerde yüksek faizli borç tutarları ile karşılaşılması kaçınılmaz bir hal alacaktır.