Kredi kullanmak isteyen müşterileri için hazır kredi tanımlamasında bulunan Garanti Bankası bu sayede şubeye gitmeden kredi kullanımına izin veriyor. Sizde Garanti Bankası internet şubesi hizmetinden yararlanıyorsunuz hemen Garanti Bankası internet sitesi üzerinden kişisel bilgilerinizi girerek hesabınıza ulaştıktan sonra adınıza tanımlanan hazır kredi tutarından dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Sahip olduğunuz kredi notu ortalamanız ve belgelenebilir aylık gelir tutarına göre hesaplanan kredi limitini kullanmanız için herhangi bir belge ibraz etmeniz yada belirli bir başvuru prosedürü takip etmenize gerek yoktur. Tek yapmanız gereken hesabınıza girdikten sonra krediler bölümünü tıklayarak adınıza tanımlanan kredi olup olmadığını kontrol etmektir. Böyle bir kredi tanımlamasında bulunulduysa bu durumda hemen kredi kullan butonunu tıklayarak bu tutarı hesabınıza aktarabilirsiniz.

Ancak bazen banka müşterisinin yetersiz olduğu durumlarda kredi tanımlamasında bulunmaz. Bunun en önemli nedeni düşük kredi notu ortalamasıdır. Buna ek olarak kişinin kredi notu ne kadar yüksek olursa olsun belgelenebilir aylık gelire sahip olmaması halinde kredi kullanımı mümkün değildir. Çünkü ihtiyaç kredisi şartları arasında mutlaka kişinin aylık düzenli belgelenebilir gelire sahip olması gerekir. Yine vadesiz hesabı olmasına rağmen daha önce hiç kredi kartı ya da kredi kullanmayan kişilerin de kredi notunun sıfır olması nedeni ile kredi onayı almaları mümkün değildir. Bu durumda kişinin ilk olarak yapması gereken düşük limitli bir kredi kartı edinerek kredi notunu yükseltmek için girişimlerde bulunmasıdır.