Garanti Bankası tarafından sunulan hizmetler her geçen gün çeşitlenmeye devam ediyor. Ünlü bankanın hizmet verdiği noktaların artması, verilen hizmetlerin güvenli bir şekilde her noktaya yayılmasını sağlıyor.

Kaliteli hizmetleri ile çoğu kişinin ilk tercih ettiği bankalar arasında yer alan Garanti Bankası belirlediğiniz hesaplara para transferinizi de anlık olarak yapabilmenizi sağlıyor. Ancak banka bu işlemi yapabilmeniz için sizlerden bir hizmet bedeli almaktadır.

Hizmeti aldığınız nokta ve yönteme göre değişebilen bu ücretleri havale işleminizi yapmadan önce araştırmanız önemlidir. Online bankacılık üzerinden yapılan bir havale ile ATM üzerinden yapılan havale işlemleri arasında farklar bulunmaktadır.

Bankadaki hesaplarınız üzerinden havale işlemi yapmak istediğiniz zaman ilk olarak hangi hizmet üzerinden havale yapacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Bankalar ile diğer bankalar arasındaki işlemlerde en hızlı ve kolay olanı elektronik fon transferi (EFT) olmaktadır.

Garanti Bankası’nın internet şubesi üzerinden havale yapmak istediğiniz zaman 1.40 TL’lik hizmet bedelini ödersiniz. Bu ücret kredi kartınız ile yapmayı düşündüğünüz havale işlemlerinin miktarına göre de değişebilmektedir.

2018 Yılında Garanti Bankası Eft ücretleri aşağıdaki gibidir ;

  • 0.00 – 99.99 TL arasındaki havale işlemi için 3.95 TL
  • 100.00 ile 249.99 TL arasındaki havale işlemi için 7.43 TL
  • 250.00 ile 499.99 TL arasındaki havale işlemi için 13.07 TL
  • 500.00 ile 999.99 TL arasındaki havale işlemi için 23.63 TL

Ayrıca garanti bankası cep telefonu uygulaması üzerinden yapılan Havale ve eft gibi işlemlerinden havale ücreti almamaktadır.Sizlerde garanti bankası cep şubesi uygulaması kullanarak eft ve havale işlemleri için ücret ödemeyin.

Garanti Bankası ATM ve Telefon ile Havale Ücreti

Garanti Bankası’nın ATM’leri üzerinden havale yapmak istediğiniz zaman ise sizlerden ücret olarak 1.00 TL istenmektedir. Cepbank hizmeti olarak da adlandırılan bu hizmetin havale işlem ücreti isme olarak yapıldığı zaman da 1.00 TL olmaktadır. Hesaptan isim ve hesaptan farklı bir hesaba yapılmak istenen havale ücreti ise 1.20 TL’dir.

Telefon üzerinden havale yapmak istediğiniz zaman Alo Garanti hizmetini kullanabilirsiniz. Bu hizmetteki asgari hizmet ücreti 15.00 TL’dir. Azami tutar ise havale yapmak istediğiniz toplam tutara göre en azla 50.00 TL’ye kadar yükselmektedir. Hesaptan hesaba para transferi yapmak isteyenlerden ise Garanti Bankası tarafından 15.00 TL hesap işlem ücreti talep edilmektedir. İşlemlerin tamamının ücretine BSMV dahildir.