Garanti Bankası Ev Hanımlarına Kredi Veriyor Mu?

Borsa Ne İşe Yarar?

Düzenlediği ihtiyaç kredisi kampanyaları ile müşterilerine nakit para ihtiyaçlarını kolay bir şekilde giderme imkanı sunan Garanti Bankası düşük faiz oranları ile daha avantajlı koşulda kredi kullanımını amaçlamaktadır.

Ancak bankadan kredi kullanmak isteyen kişilerin belirli koşulları sağlamaları istenir. Bunlardan biride kredi başvuru formu doldurmak isteyen kişinin aylık düzenli bir gelire sahip olmasıdır. Ev hanımlarına kredi onayı bu nedenle son derece zor koşullarda verilmektedir. Peki, Garanti Bankası ev hanımlarına kredi veriyor mu?

Garanti Bankası Ev Hanımlarına Kredi 

Çalışmadıkları ve belgeli bir gelire sahip olmadıkları için ne yazık ki ev hanımlarının kredi kullanmaları son derece zordur. Bu nedenle “ev hanımıyım kredi kullanmak istiyorum” diyen kişilerin zorlu bir başvuru sürecinden geçeceklerini bilmeleri gerekir. Ev hanımlarının kredi onayı alabilmeleri için;

  • Kira geliri ya da faizli mevduat hesabı geliri gibi bir gelir belgesi sunabilmeleri,
  • Kendi üzerilerine kayıtlı olan taşınmaz tapusu sunmaları ya da taşıt rehini verebilmeleri,
  • Altın teminatlı kredi ya da ipotekli ihtiyaç kredisi başvurularında bulunmaları,
  • Şube müdürü onaylı kredi gibi imtiyazlı kredi başvurularında bulunmaları gerekir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 

Yukarıda aranılan kriterleri taşımayan hiçbir ev hanımının kredi onayı almaları kesinlikle mümkün değildir. Bu koşulları taşıyan kişilere de bankanın kredi onayı verip vermeyeceği tamamen kendisine bağlıdır.

Kadınların desteklenmesi amacı ile Garanti Bankası pek çok kredi desteği vermekte olup bu destekler kadınların iş hayatına girmelerini sağlamak amacı ile verilen kredi destekleridir. Yani ev hanımlarına destek kredisi verilmekte olup burada amaç ev hanımlarının üretime teşvik edilmesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Garanti Bankası Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi Fırsatı

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.