Garanti Bankası EFT iptali yapmak kolaydır. EFT işlem iptali için dikkate almanız gereken en önemli unsur işlemi iptal etmeye karar verdiğiniz anda hızlı davranmaktır. Garanti Bankası EFT iptalinin nasıl yapıldığını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. 

Garanti Bankası EFT işlemi yaptığınızda bu işlemi son derece dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Çünkü para transferi işlemlerinde dikkatli davranmak ve parayı aktaracağınız hesap numarasını ya da IBAN numarasını doğru bir şekilde girmek çok önemlidir. Bildiğiniz gibi para aktarma işlemleri artık teknolojinin gelişmesi sayesinde hem internet bankacılığından hem de mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapılabilmektedir.

Bu durumun en avantajlı tarafı para göndermek istediğinizde evden çıkmadan ya da iş yerinizden ayrılmadan parayı istediğiniz hesaba hem hızlı hem de kolay bir şekilde aktarabilmenizdir. Ancak akıllı telefonunuzdan ya da internetten bu işlemleri yapamadığınız zaman para aktarmak için telefon bankacılığını da kullanabilirsiniz. Bu işlemler dediğimiz gibi hem hızlı hem de kolay bir şekilde yapabileceğiniz işlemlerdir.

İşte bu yüzden hesap numarasını ya da IBAN numarasını girerken acele etmemeli ve yazdığınız bilgileri mutlaka kontrol etmelisiniz. Çünkü para transferi yaptığınızda bu işlemi iptal etmek zor olabilmektedir. Garanti Bankası hesabınız varsa ve para gönderme işlemini bu hesabınızdan yaptıysanız ancak yaptığınız işlemi iptal etmek istiyorsanız, iptal için hangi adımları izlemeniz gerektiğini yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası EFT işlemi yapmak için Alo Garanti’yi arayabilir ve teleofn bankacılığı ile EFT yapabilirsiniz. Elbette Garanti Bankası internet şubesinden ve Garanti Bankası mobil bankacılık uygulaması üzerinden kolayca EFT yapmanız mümkündür. EFT işlemi yaptıktan sonra herhangi bir nedenle bu işleminizi iptal etmek isterseniz yapmanız gereken işlemlerin EFT saatleri içinde olup olmadığınıza göre değiştiğini bilmelisiniz. EFT işleminizi EFT saatleri içinde yaptıysanız EFT iptali için yapmanız gereken şey hemen Alo Garanti müşteri hizmetlerini aramaktır.

Alo Garantiyi aradığınızda müşteri temsilcisine EFT işlemini iptal etmek istediğinizi belirtmeniz gerekir. Müşteri temsilcisi size EFT işleminizin hangi aşamada olduğunu söyleyecektir. EFT işlem saatleri içinde iseniz EFT işlemleri çok daha hızlı gerçekleşmektedir Sizin hızlı davranıp davranmamanıza bağlı olarak karşı bankanın hesabına aktardığınız paranın bulunabileceği birkaç yer vardır. Birinci duruma göre EFT işleminiz sizin bankanızın işlem havuzunda olabilir. İkinci duruma göre EFT işleminiz henüz karşı bankanın hesabına ulaşmamıştır ancak karşı bankanın EFT işlem havuzundadır.

Son ve endişelenmeniz gereken duruma göre ise para karşı bankanın hesabına ulaşmıştır. İşte bu son durumun sizi endişelenmesinin gerekçesi paranızın iade edilmesinin uzun sürmesidir. Yani paranızı alırsınız fakat biraz uzun sürede alırsınız. Bu yüzden müşteri temsilcisi ile görüşmenizi yaptıktan sonra parayı gönderdiğiniz hesabın bulunduğu bankayı da aramalı ve EFT işleminizin iptal edilmesini istemelisiniz.

Müşteri temsilcisi, parayı gönderdiğiniz hesabın sahibi ile görüşür, durumu teyit eder ve paranızı iade eder. EFT işlem saatleri dışında olduğunuzda ise mobil bankacılık uygulamasına ya da internet şubesine girerek EFT işleminizi buradan kolayca iptal etmeniz mümkündür.