Teknolojiyi en etkin şekilde kullanan bankalar arasında yer alan Garanti Bankası sunduğu kredi kampanyaları sayesinde müşterilerine çok daha kolay ve çok daha avantajlı koşullarda kredi kullanma imkanı sağlamaktadır. Garanti Bankası dijital kredi kampanyası ile Garanti Bankası internet şubesi ve Garanti Bankası mobil şube müşterilerine yönelik son derece özel bir kredi kampanyasıdır.

Bu kampanya sayesinde şubeye gitmeden kredi kullanımına izin verilmekte, yine Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları olarak çok daha düşük faiz oranları uygulanmaktadır. Garanti cep şubesi ya da Garanti internet şubesi üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra krediler bölümünden kredi başvurusu butonunu tıklamanız kredi başvuru formu doldurmanız açısından yeterli olacaktır. Kredi başvurunuzu yaptıktan sonra banka hakkınızda istihbarat süreci başlatacak ve kredi notu ortalamanız ile aylık belgelenebilir gelir tutarınız uygun bulunursa kredi başvurunuzu onaylayacaktır.

Ancak düşük kredi notu ortalaması ya da aylık gelirin yetersiz gelmesi durumunda ne yazık ki kredi onayı verilmesi mümkün olmamaktadır. Bunun için kredi başvuru formu doldurmadan önce kişilerin kredi notu sorgulaması yaparak kredi notu ortalamalarını öğrenmeleri ve bu nota uygun olacak şekilde kredi başvuru formu doldurmaları gerekmektedir. Yine bankanın internet sitesi üzerinden ulaşabileceğiniz kredi hesaplama makinesi üzerinden de hesaplama yaparak aylık ödeme tutarının maaşınızın yarısını geçmeyecek şekilde bir kredi limiti belirlemeniz halinde kredi onayı alma şansınızı arttırabilirsiniz.