İnternet teknolojisini belkide en etkin biçimde kullanan banka olarak öne çıkan Garanti Bankası sunduğu cepbank teknolojisi ile müşterilerine gittikleri her yere banklarını da ceplerinde taşıma özgürlüğü sunmaktadır. Garanti Bankası cepbank uygulaması akıllı cep telefonları için geliştirilen özel bir uygulama olup bu uygulama sayesinde oluşturduğunuz Garanti Bankası kullanıcı adı ve şifre bilgileri ile hesabınıza giriş yapmanız sağlanır.

Hesaba giriş yaptıktan sonra nakit para çekmek ve nakit para yatırmak işlemlerinin dışında kalan tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirme imkanı sunulur. Bu sayede hem şubelerde son derece uzun olan bekleme süreleri nedeni ile vakit kaybetmeniz engellenir hem de çok daha düşük masraflar ödeyerek işlemlerinizi tamamlarsınız.

Garanti cepbank özellikle de havale işlemi ile öne çıkartılmakta olup internetten EFT yapmak isteyen kişilere de daha düşük EFT ücreti ödenerek işlemleri daha kolay bir şekilde yapma imkanı sunulmaktadır. Ücretin yanı sıra Garanti Bankası geç EFT yapılmasını da sağlayarak daha uzun bir zaman dilimi içerisinde işlemlerinizi yapmanıza olanak sağlar.