Findeks’e Nasıl Üye Olunur?

Findeks’e nasıl üye olunduğu konusunda çok sayıda soru mevcuttur. Findeks’e üye olmak kolaydır. Bunun için izlemeniz gereken adımlar vardır. Findeks’e nasıl üye olunacağınız öğrenmek için yazımızı okuyun.

Findeks’e nasıl üye olunduğunu pek çok kişi öğrenmek istemektedir. Çünkü Findeks hemen hemen tüm vatandaşları ilgilendiren önemli bir platformdur. Bu platform, vatandaşların kendi kredi notlarını öğrenebildikleri bir platformdur. Findeks, Türkiye’deki herkesin kredi notlarının muhafaza edildiği kurum olan Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından vatandaşların kendi kredi notlarını öğrenebilmeleri için oluşturulmuştur. Bu platform sayesinde herkes Findeks’e üye olarak kendi kredi notlarını öğrenebilir. Ayrıca buraya üye olduktan sonra başka birinin kredi notunu da o kişinin telefon numarasını yazarak öğrenebilirsiniz. Ancak bunu öğrenebilmeniz için o kişinin, cep telefonuna gelen SMS sonrasında bu işleme onay vermesi şarttır. Yani kredi notunu öğrenmek istediğiniz kişi, cep telefonuna gönderilen bir SMS ile işlemden haberdar edilmektedir. Findeks’e üye olmak için hangi adımları izlemeniz gerektiğini yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Findeks’e üye olmak için izlemeniz gereken adımlar oldukça kolaydır. Bunun için öncelikle Findeks’in resmî websitesine girmelisiniz. Daha sonra T.C. kimlik numaranızı ve bankalarda kayıtlı güncel cep telefonu numaranızı girerek sisteme kayıt olmalısınız. Bunu yaptığınızda cep telefonunuza SMS gelecektir. Ayrıca daha sonra sisteme her giriş yaptığınızda cep telefonunuza tek kullanımlık SMS gelecektir. Sisteme girdikten sonra kredi notu sorgulaması yapabilir, risk raporunuzu alabilirsiniz. Ancak bu işlemlerin tümünün ücretli olduğunu unutmamalısınız. Yani kredi notunuzu öğrenmek istediğinizde ya da başka bir sorgulama işlemi yapmak istediğinizde sistem sizin ücret ödemenizi isteyecektir. Bu durumda kredi kartınızı ya da banka hesap kartınızı kullanarak işlem yapmanız mümkündür. Findeks kredi notu sorgulama işlem ücreti 4,72 TL ve risk raporlu kredi notu sorgulama işlemi 7 TL’dir. Eğer daha fazla bilgi isterseniz bu durumda tüm işlemler için ayrı ayrı ücret ödemek yerine Findeks yıllık üyelik paketlerinden yararlanabilirsiniz. Bunu yaptığınızda paketlerden herhangi birini yıllık olarak alırsınız ve paketlerin ücretlerini aylık olarak ödersiniz.

Findeks platformu oldukça yararlı ve kullanışlı bir platformdur. Bu platform ücretli olsa da kredi notunuzu sürekli olarak takip etmenizi sağlar. Üstelik üyelik paketlerinden yararlandığınız takdirde kredi notunuz ve risk raporunuz ayrıca aldığınız pakete göre bunlardan daha fazlası hem cep telefonunuza SMS ile gönderilecek hem de e-posta adresinize rapor olarak gelecektir. Findeks’e üye olmak bu yüzden önemlidir. Eğer kredi notunuz düşükse ve yakın zamanda bir kredi başvurusu yapmak istiyorsanız bu durumda kredi notunuzu yükseltmek için bazı çalışmalar yaparsınız. Kredi notunuzun bu çalışmalarınızdan nasıl etkilendiğini öğrenmek için de Findeks platformuna girerek kredi notunuza bakarsınız. Ya da aylık olarak SMS ile gelen kredi notunuzu takip edersiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.