Aynı zamanda kredi notu sisteminin kurucusu da olan Findeks kişilerin kullanmış oldukları kredili ürünlerin ödeme performansı ve bu ürünleri kullanma sıklıkları gibi farklı kriterlerin değerlendirmeye alınarak yapılan bir performans derecelendirme sistemidir.

Findeks kredi notu sorgulama işlemi yapmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri yöntemlerden biride Findeks internet sitesi üzerinden sorgulama yapmaktır. Bu konuda bilinmesi gerekenlerden biride “Findeks üyelik nedir, iptali nasıl olur?” sorusudur.

Findeks Üyelik Nedir?

Findeks internet sitesi üzerinden kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilerin mutlaka Findeks üyelik işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Bunun için sitenin ana sayfasının hemen üstünde yer alan ücretsiz üye ol linkine bastıktan sonra açılan pencerede sizden istenen bilgileri doldurup formu onaylamanız ve cep telefonunuza gönderilen doğrulama kodunu girmeniz yeterlidir.

Findeks Üyelik İptali 

Findeks üyelik işlemi kesinlikle ücretsiz olup sadece kredi notu sorgulaması yapılması durumunda ücret ödenmesi gerekmektedir.

Bunun yanı sıra Findeks paketleri bulunmakta olup bu paketlerden satın alan kişilerin kredi notu ücreti daha düşük alınmakta olup Findeks paket iptali için paketin yanında yer alan iptal et butonunu tıklamanız yeterli olacaktır.