Kredi notu ortalaması, bireysel kredi notu ve ticari kredi notu olmak üzere 2 kategoriye ayrılmaktadır. Ticari işletmeleri ve ticari işler yürüten kişilerin gerçekleştirilen kredi notu hesaplaması işlemlerine Findeks ticari kredi notu adı verilmektedir. Diğer kredi notu öğrenme işlemlerinde de olduğu gibi ticari kredi notu öğrenme işlemleri de Findeks kredi notu sitesi üzerinden yapılmaktadır.

Findeks ticari kredi notu öğrenme işlemleriniz için Findeks internet sitesi üzerinden “üye olmak istiyorum” butonunu tıklayın ve ticari üyelik bölümünü tercih edin. Açılan sayfada ticari üyelik için sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak doldurun ve sözleşmeyi onaylayarak üyelik başvurunuzun tamamlayın. Findeks başvurunuzu inceledikten sonra ticari üyeliğinizi kabul ederek kullanıcı işlemlerinizi açacaktır.

Kullanıcı adı ve şifreniz ile hesabınıza giriş yaptıktan sonra ticari kredi notu sorgulaması için kredi notumu öğreniyorum butonuna basmanız yeterli olacaktır. Kendi kredi notu ortalamanızın yanı sıra çalışmak istediğiniz şirketlerin ve ticari işletmeler ile kişilerin de kredi notu ortalamalarını öğrenebilir, kredi başvurularınızı bu not ortalamasına bağlı olarak şekillendirerek ticari krediler için daha kolay kredi onayı alma imkanından yararlanabilirsiniz.