Findeks internet sitesine giriş yapmak isteyen kişilerden ilk üyelik esnasında oluşturdukları şifreleri talep edilmektedir. Bu şifrenin unutulması durumunda ne yazık ki kişisel verilerinizin korunması adına sisteme giriş yapmanıza izin verilmez. Peki, ” findeks şifremi unuttum ” diyen kişiler neler yapmalıdır?

Findeks Şifre Hatırlatma

Sisteme giriş yapmak için ihtiyaç duyduğunuz şifre bilgilerini unutmanız durumunda yapmanız gereken Findeks internet sitesi üzerinden sisteme giriş butonunu tıkladıktan sonra açılan şifre ekranında “şifremi unuttum” butonunu tıklamaktır.

Bu butonu tıkladıktan sonra gelen ekranda sistem sizden kimlik numaranızı ve doğum yılınızı girmenizi isteyecektir. Aşağıda yer alan güvenlik kodu verilerini de girmenizin ardından gelen ikinci sayfada sisteme kayıtlı olan cep telefonu numaranıza sistem geçici bir şifre gönderir.

Bu şifre ile sisteme giriş yaptıktan sonra ise gelen ekranda yeni bir şifre oluşturmanız istenir. Güvenlik nedeni ile oluşturacağınız şifrenizi bir yere yazmamanız gerektiği için şifreyi kolay tahmin edilemez ancak sizin tarafınızdan da kolay hatırlanacak bir şekilde oluşturmanız tavsiye edilmektedir.

Findeks Şifre Gelmiyor

Pek çok şikayete konu olan “Findeks tek kullanımlık şifre gelmiyor” şikayetlerinde ise sorun sistem kaynaklıdır. Siteye son derece yoğun bir şekilde girişlerin olduğu dönemlerde ne yazık ki sisteme giriş yapabilmeniz için gerekli olan cep telefonu numaranıza gönderilen tek kullanımlık şifre ya çok geç gelmekte ya da hiç gelmemektedir.

Bu durumda cep telefonu numaranızın sisteme kayıtlı olan numara ile aynı olup olmadığını sorgulamak için Findeks müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden iletişime geçmeniz gerekmektedir.