Halen ödenmeye devam eden ve geçmişe yönelik son 5 yılı içeren özel bir ödeme raporudur. Bu raporun içerisinde sorgulama yapılan kişi, kurum ya da şirketin son 5 yıldır kullanmış olduğu kredili mevduat hesabı, konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi  ve kredi kartı ürünlerinin ödeme geçmişlerini ve düzenlerini gösteren özel bir rapordur.

Bu raporu kişi kendisi için isteyebileceği gibi aynı zamanda bir başkası içinde isteme hakkına sahiptir. Risk raporu bireysel kullanıcılar için güvenirliklerini ortaya koymak adına son derece büyük bir öneme sahipken yine tüzel kullanıcılar içinde ticaret hayatı için büyük bir önem taşımaktadır.

Günümüzde evlerini kiraya verecek olan ev sahipleri dahi artık kiracı adayları için kredi notu sorgulaması ve risk raporu verilerine önem verirken ticaret hayatında da risk raporu açık hesap ile çalışılan tüm şirketler için büyük bir önem taşımaktadır.

Artık ticari işletmeler güçlerini kredi notu ortalamaları ile ortaya koyarken yine ticaret yapacakları kişi ve şirketlerinde kredi notu ortalamalarını dikkate alarak tercihte bulunmaktadır.

Bu sayede ticaret hayatında daha güvenilir bir zeminde çalışma imkanı bulan şirketler gerek açık hesap ile çalıştıkları gerekse de çek alarak ticaret yaptıkları müşterilerinin güvenirliklerini çok daha rahat bir şekilde sorgulama imkanı bulmaktadır.

Findeks risk raporu sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin Findeks internet sitesine ziyaret etmeleri yeterli olacaktır. Belirli ücretlere sahip olan Findeks risk raporu paketlerinden satın alarak istediğiniz kadar sorgulama yapmanız mümkündür.