Türkiye’de hizmet veren tüm bankalar üzerinden kullanılan krediler, kredi kartları ve kredili mevduat hesabı gibi kredili ürünlerin ödeme düzenlerini gösteren belgeye Findeks risk raporu adı verilmektedir. Hali hazırda ödemesi devam eden kredilerin yanı sıra aynı zamanda Findeks raporu içerisinde kişinin son 5 sene içerisinde kullanmış olduğu kredili ürünlerin de ödeme bilgileri yer almaktadır.

Findeks Risk Raporu Kara Liste 

Son 5 yıllık gibi son derece geniş bir zaman dilimini kapsayan risk raporu verilerinin içinde kara listede olup olmadığınızı anlayacak verilerde bulunmaktadır. Zaten kredi borcunu ödemeyen kişiler otomatik olarak kara listeye alındıkları için risk raporu içinde de bunun görüntülenmesi demek kişinin kara listeye alındığını göstermektedir.

Findeks Risk Raporu Ücreti 

Findeks hizmetleri arasında kredi notu sorgulama hizmetinin ardından en çok kullanılan hizmetlerden biri olan risk raporu ücreti olarak sistem sadece 4 TL +KDV ücret talep etmektedir.  Risk raporu sorgulaması sonucunda kişinin finansal ödeme performansı görüntülendiği için günümüzde vadeli işlemlerden önce satıcı taraf genelde risk raporu sorgulaması yaparak müşterisinin talebini karara bağlamaktadır.