Bankalar artık müşterilerinin yapmış oldukları kredi başvurularını değerlendirirken kurmuş oldukları Findeks kredi notu sistemi verilerinden yararlanmaktadır. Findeks kredi notu ortalaması yüksek olan kişiler kredi kullanmak için daha şanslı bulunurken düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin ise şansları çok daha düşüktür.

Findeks Az Riskli Kredi Notu Nedir?

Kişinin yapılan kredi notu sorgulaması sonucunda kredi notu 1300 ile 1499 puan arasında çıkarsa bu durumda az riskli kredi notu ortalaması olduğu kabul edilmektedir. Bu kişilerin bankadan kredi onayı almaları daha kolay olurken burada önemli olan kişinin kredi notu seviyesi ile uyumlu olan kredi limiti belirleyerek başvuruda bulunması ve maaşa göre kredi hesaplaması yapmasıdır.

Findeks Rengi Sarı Olana Kredi Veren Bankalar

Findeks Rengi Sarı Olana Kredi Veren Bankalar

Az Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Genelde çok zor kredi veren bankalar dışında kalan tüm bankalar Findeks sarı kredi notuna kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Finansbank, Odeabank, ING Bank, Garanti Bankası ve Denizbank bu not ortalamasın as ahip olan kişilerin kolaylıkla kredi onayı alabilecekleri bankalar arasında bulunmaktadır. Ancak bu kişilerin maaşa göre kredi limiti belirlemesi kredi onayı almaları açısından çok önemlidir.