Bankadan kredi onayı almak isteyen kişilerin belirli şartları taşımaları gerekir. Bunlardan biride Findeks kredi notu ortalamasıdır. Kişinin sahip olduğu not ortalaması hem bankadan kredi onayı alıp alamayacağını belirlemekte hem de kullanacağı kredi için uygulanacak kredi faiz oranı için de etken olarak kabul edilmektedir.

Findeks Rengi Sarı Olana Bankalar Kredi Verir Mi?

Findeks Rengi Sarı Olana Bankalar Kredi Verir Mi?

Çünkü artık bankalar kredi notuna göre faiz oranları uygulamakta olup yüksek kredi notu olan kişiler daha güvenilir kabul edildikleri için daha düşük kredi faiz oranları ile kredi kullanmalarına izin verilmektedir.

Findeks Sarı Ne Demek?

Az riskli kredi notu ortalaması olarak ta bilinen sarı Findeks kredi notu ortalaması kişinin kredi notu 1300 ile 1499 arasında bulunması demektedir. Az riskli kredi notu ortalaması olan kişilerin aylık gelir tutarları ile orantılı olan kredi paketlerine başvuruda bulunmaları durumunda kredi onayı almaları mümkündür. Zaten bankalar kredi notu 1200 puan ve üzerinde olan kişilere bankalar genelde kredi onayı verme eğilimi taşımaktadır.

Findeks Kredi Notunu Anında Öğren

Findeks Kredi Notunu Anında Öğren

Az Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 

Kolay kredi veren bankalar listesinde yer alan tüm bankalar sarı kredi notu ortalaması olan kişilere kredi onayı vermektedir. En zor kredi veren bankalar ise Findeks sarı renk ortalamasına sahip olan kişilere kredi limiti ile orantılı olan başvurularda bulunmaları durumunda kredi onayı verebilmektedir.