Findeks kredi notu sistemi en düşük kredi notu olan sıfırdan başlamakta olup en yüksek kredi notu ortalaması olan 1900 puana kadar değişen aralıklara sahiptir. Her kredi notu aralığı bunu belirleyen bir renk ile işaretlenmektedir. Findeks kredi notu ortalaması içerisinde yer alan sarı kredi notu ortalaması kredi notu 1300 puan ve 1499 puan arasında değişen kişilerin yer aldığı not ortalamasıdır.

Az Riskli Kredi Notu 

Bankalar artık kredi onayı aşamasında kredi başvuru formu dolduran müşterilerinin kredi notu sorgulaması yaparak not ortalamalarına göre karar vermektedir. Az riskli kredi puanı olan kişiler genelde bankalardan kredi kullanma konusunda kolay onay alabilen kişilerdir. Kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin bu nedenle kredi notu ortalamalarını en az Findeks sarı renk ortalamasında tutmaya çalışmaları gerekir.

Kredi Notum Az Riskli Kredi Alabilir Miyim?

Doğru bir kredi limiti ile kolay kredi veren bankalar üzerinden doldurulan kredi başvuruları sonucunda az riskli kredi notu olan kişilerin kredi onayı alabilmeleri mümkündür. Özellikle de az riskli kredi notuna kredi veren bankalar üzerinden yapılan başvurularda onay alınma ihtimali çok yüksektir. Kredi puanı 1300 ve 1499 puan arasındaysa bu durumda maaşınız ile orantılı olan bir kredi limiti belirleyerek başvuruda bulunmanız durumunda kredi onayı almanız mümkündür.