Findeks Mobil Uygulama Nereden İndirilir?

Borsa Ne İşe Yarar?

Findeks mobil uygulamayı indirmek ve kullanmak kolaydır. Findeks mobil uygulamayı indirmek ve kullanmak hakkında bilgi almak için yazımıza göz atın.

Findeks mobil uygulama Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulmuş ve kullanıma sunulmuş bir uygulamadır. Bu mobil uygulama Findeks platformunu akıllı telefonda kullanmanızı sağlayan bir uygulamadır. Findeks platformu kredi notunuzu sorgulayabileceğiniz ve öğrenebileceğiniz bir platformdur. Bu platform Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulmuştur. Kredi Kayıt Bürosu kredi notlarını saklayan ve bankalarla paylaşan bir kurumdur. Bu kurum Findeks platformu aracılığıyla kredi notlarını vatandaşlarla paylaşmaktadır.

Findeks Mobil Uygulama Ücretsizdir

Findeks mobil uygulamayı cihazınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bunun için mobil cihazınız iOS ise Findeks mobil uygulamayı App Store’dan, mobil cihazınız Android ise mobil uygulamayı Google Play Mağazasından indirmeniz gereklidir. Mobil uygulamayı indirdiğinizde hesabınıza giriş yaparak hemen sorgulama işlemlerinizi yapmanız mümkündür. Eğer hesabınız yoksa Findeks mobil uygulamasından hemen üyelik oluşturabilirsiniz.

Findeks mobil uygulama ile Findeks internet sitesinde yapabildiğiniz temel işlemleri yapabilirsiniz. Findeks internet sitesinde kredi notu sorgulaması yapmak, risk raporu almak, notlu risk raporu almak ve benzeri her türlü işlemlerinizi yapabilirsiniz. Findeks mobil uygulamada da bu temel işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Findeks mobil uygulamada Findeks üyelik paketlerini almanız mümkün olmamaktadır. Bunun yerine hesabınıza bakiye yükleyebilir ve bu bakiye ile sorgulama işlemleri için gerekli ücretleri ödeyebilirsiniz.

Findeks Mobil Uygulama ile Yapabileceğiniz İşlemler

Findeks Kredi Notu Sorgulama

Findeks mobil uygulama ile kredi notunuzu sorgulayabilir, risk raporunuzu alabilir, notlu risk raporunuzu edinebilirsiniz. Bu işlemlerin tümü ücretlidir. Kredi notu sorgulama işlemi ücreti 4,72 TL, risk raporu alma ücreti 4,72 TL ve notlu risk raporu alma ücreti 8,85 TL’dir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Hangi Ödemeler Kredi Notunu Etkiler?
Findeks Çek Raporu Alma

Findeks mobil uygulama sayesinde çek raporu alabilirsiniz. Kendi çek endeksinizi öğrenebilir, çek raporu alabilir ya da Findeks’in yeni hizmeti olan karekodlu çek raporu alma sorgulamasını yapabilirsiniz. Bunun için elinizde bir karekodlu çek olmalıdır. Hükümet, karekodlu çeklerin kullanılmasını 1 Ocak 2017’den itibaren zorunlu hâle getirmiştir. Bu çek raporunu alabilmeniz için barkod okuyucu açılacak ve karekodu okuduktan sonra sizden ücreti tahsil ederek size karekodlu çek raporunu verecektir.

Findeks Mobil Uygulama Ayarlarını Yapma

Findeks mobil uygulamada Ayarlar kısmında mobil uygulama ayarlarını yapmanız ve bazı hesap ayarlarını yapmanız mümkündür. Ancak bu uygulamada adres kısmında herhangi bir değişiklik yapmanız mümkün olmamaktadır. Bunun nedeni Findeks’in sizin adres bilgilerinizi bankadan almasıdır. Adresinizi değiştirmek için banka şubesini ziyaret etmeni şarttır.

Findeks mobil uygulamasını en çok kullanacağınız durum kredi notunuzu sorgulama, risk raporu alma, notlu risk raporu alma ve çek raporu almaktır. Karekodlu çek raporu alma özelliği sahte çek, karşılıksız çek ve dolaşımda olmayan çeklere karşı oldukça işe yarar bir uygulamadır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.