Findeks Mobil Uygulama Nasıl Kullanılır?

Borsa Ne İşe Yarar?

Findeks platformu kredi notunuzu sorgulamanızı ve öğrenmenizi sağlayan bir platformdur. Bu platformun bir de mobil uygulaması vardır. Findeks mobil uygulamanın nasıl kullanıldığını öğrenmek için yazımızı okuyun.

Findeks mobil uygulama, Findeks platformu kullanıcıları için Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulmuştur. Findeks platformu da aynı kurum tarafından vatandaşların kredi notlarını sorgulamaları ve risk raporlarını almaları için oluşturulmuştur. Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ülkemizde herkesin kredi notlarının muhafaza edildiği, bankalarla, şirketlerle ve vatandaşlarla güvenli ve sistemli bir şekilde paylaşılmasının sağlandığı bir kurumdur. Bu yüzden çok önemlidir.

Findeks Mobil Uygulaması Ücretsizdir

Findeks mobil uygulaması hem iOS hem de Android cihazlarda kullanabileceğiniz bir mobil uygulamadır. Bu uygulamayı indirmek ve Findeks platformuna kayıt olmak ücretsizdir. Ancak bu platformda gerçekleştireceğiniz işlemler için sizden ücret alınmaktadır. Kredi notu sorgulama işlemi, risk raporu alma işlemi ve notlu risk raporu almak işlemi başta olmak üzere sorgulama işlemleriniz için sizden ücret alınacaktır.

Findeks mobil uygulamayı indirdikten sonra hesabınıza giriş yapmalı ya da üye değilseniz yeni üyelik oluşturmalısınız. Findeks uygulamasında internet sitesinde yapabildiğiniz temel işlemleri yapabilirsiniz. Ancak uygulama üzerinden Findeks üyelik paketi almanız mümkün değildir. Mobil uygulama üzerinden yapabileceğiniz işlemlerin neler olduğunu yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Findeks Mobil Uygulama ile Yapabileceğiniz İşlemler

Findeks mobil uygulama üzerinden yapabileceğiniz işlemler temel seviyedeki işlemlerdir. Ancak yine de sorgulama işlemlerini yapabilmeniz mümkündür.

Findeks Mobil Uygulamada Ayarları Değiştirebilirsiniz

Findeks mobil uygulamada Ayarlar adlı bir kategori mevcuttur. Buraya girdiğinizde Risk Raporu Paylaşım Ayarlarını, Çek Raporu Paylaşım Ayarlarını değiştirebilir, parolanızı güncelleyebilirsiniz. Ayrıca İletişim Ayarlarını değiştirmeniz mümkündür. Bu kısımda Fatura Ayarları da mevcuttur. Sistem bankada kayıtlı adresinizi dikkate aldığı için adres bilgilerinizi bankadan çekmektedir. Bu yüzden bu kaydı sizin uygulamadan silmeniz mümkün değildir. Bunun için bankada kayıtlı adresinizi değiştirmeniz şarttır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notu Yükseltme Teknikleri
Findeks Mobil Uygulamada Risk Raporu Alabilirsiniz

Findeks mobil uygulamada Risk Raporu kategorisine girerek Findeks Kredi Notum bölümünden 4,72 TL ödeyerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Risk Raporum bölümünden yine 4,72 TL ödeyerek risk raporunuzu alabilirsiniz. Notlu Risk Raporum bölümünden 8,,85 TL ödeyerek notlu risk raporunuzu alabilirsiniz. Bu kısımda Diğer Kişi Risk Raporları başlığı altında başka kişilere ait risk raporlarını ve şirket risk raporunu kişilerin ve şirketlerin onaylarını alarak öğrenebilirsiniz.

Findeks Mobil Uygulamada Çek Raporu Alabilirsiniz

Findeks mobil uygulama size ayrıca çek raporu da verir. Çek Raporu kategorisine girerek Çek Endeksi bölümünden 4,72 TL’ye çek endeksinizi öğrenebilirsiniz. Çek Raporum bölümünden 4,72 TL ödeyerek çek raporunuzu alabilirsiniz. Ayrıca Endeksli Çek Raporum bölümünden 5,90 TL ödeyerek endeksli çek raporunuzu almanız mümkündür. Findeks mobil uygulamada ayrıca yeni bir hizmet de vermektedir. Bu da Karekodlu Çek Raporudur. Buna tıkladığınızda barkod okuyucu açılacaktır. Bu hizmeti size verilen çeklerin üstündeki karekodu okutmak ve hem çek hakkında hem de çeki düzenleyen kişi ya da kurum hakkında bilgi almak için kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.